کاندوم بدون لاتکس

کاندوم بدون لاتکس

کاندوم بدون لاتکس

کاندوم بدون لاتکس

کاندوم بدون لاتکس

کاندوم بدون لاتکس چیست ؟

کاندوم بدون لاتکس یکی از انواع کاندوم های موجود در بازار است. این کاندوم ها (non-latex condoms) یک روش جلوگیری از بارداری از طریق مردان است . و شامل یک پوشش انعطاف پذیر است که با پلی ایزوپرن (که یک لاستیک طبیعی است) ساخته شده است. کاندوم فاقد لاتکس برای پوشش آلت تناسلی در طی مقاربت جنسی به منظور پیشگیری از بارداری یا به عنوان وسیله ای برای جلوگیری از بیماری های انتقال یافته از راه جنسی طراحی شده است. کاندوم بدون لاتکس در بازار بسیار کم بوده و برندهای کاندوم در حوزه بسیار معدود هستند. این کاندوم ها دارای پلی ایزوپرن هستند که در فوریه ۲۰۰۸ برای پیشگیری از بارداری و همچنین بیماری های مقاربتی از راه جنسی تأیید شد.

چرا کاندوم های غیر لاتکس کمتر مورد توجه است ؟

کاندوم های Polyisoprene جدیدترین گزینه کاندوم در بازار هستند. برای ساخت کاندوم بدون لاتکس از پلی ایزوپرن استفاده می شود . کاندومهای بدون لاتکس مانند سایر کاندوم ها انعطاف پذیر بوده و پس از کشیدگی به حالت اولیه بر می گردند.

مقایسه کاندوم ها

کاندوم های پلی ایزوپرن در مقایسه با کاندومهای پلی یورتان دارای ویژگی های زیر هستند

  • نرمتر
  • شکل مناسب تر
  • کمی ضخیم تر
  • کشش پذیری بالاتر
  • مقاومت بیشتر در برابر کشیدگی
  • و حتی ارزانتر از کاندوم های پلی یورتان اما آنها نسبت به کاندوم لاتکس گران تر هستند.

از آنجا که این کاندوم ها از لاتکس ساخته نمی شوند، یک جایگزین عالی برای افرادی است که به لاتکس حساسیت دارند.

 

اطلاعات بیشتر در مورد کاندوم بدون لاتکس

Polyisoprene یک لاستیک طبیعی است و حاوی بسیاری از خواص شیمیایی همانند لاتکس است. این ماده یک نسخه ترکیبی از مواد مشتق شده از شیره درخت هیوا (hevea tree) است. اما پلی ایزوپرن در این کاندوم ها فاقد پروتئین های طبیعی است که معمولا باعث آلرژی های لاتکس می شود. مولکول های پلی ایزوپرن بسیار متفاوت هستند – این همان چیزی است که اجازه می دهد کاندوم بدون لاتکس یک احساس طبیعی و نرم را به شما بدهد. معمولاً این کاندوم ها در خطوط جداگانه از خطوط تولید کاندوم های معمولی تولید می گردند.

اثربخشی کاندوم های فاقد لاتکس

کاندوم بدون لاتکس نیز مانند سایر کاندوم ها دارای آزمایش های ایمنی و استاندارد هستند. اثر بخشی این کاندوم ها معمولاً بین ۸۲ تا ۹۸ درصد است. در واقع از ۱۸ نفر از زنان تحت آزمایش با این کاندوم در سال باردار می شوند.

جدیدترین کاندوم

کاندوم های پلی ایزوپرن جدیدترین گزینه ی مناسب برای افراد مبتلا به آلرژی لاتکس هستند. آنها قابلیت ارتجاع بیشتری  نسبت به  کاندوم های پلی یورتان دارند. به همین ترتیب، بسیاری از افراد احساس می کنند که کاندوم های پلی ایزوپرن دارای مشخصات حساسیتی هستند که بسیار شبیه به همتایان لاتکس خود هستند. یک دلیل خوب برای آن وجود دارد – پلی ایزوپرن مشتق شده از لاتکس است. به عبارت دیگر، این لاتکس در آزمایشگاه بدست می آید و لاتکس طبیعی – که از درخت ساخته شده است؛ نیست.

اکثر آلرژی لاتکس مربوط به لاتکس نیستند ؟؟!!

لاتکس طبیعی از درخت ها به دست می آید و دستکش ها، کاندوم ها و سایر محصولات از لاتکس ساخته می شود. بنابراین، اینکه لاتکس تشکیل دهنده این محصولات است تعجب آور نیست ، که اغلب با پروتئین های دیگر از درخت هایی که از آن برداشت می شود، مخلوط است. به نظر می رسد که بیشتر افراد مبتلا به آلرژی لاتکس به خود لاتکس حساسیت ندارند. در عوض، آنها به یک یا چند پروتئین گیاهی حساس هستند که همراه لاتکس می باشند.

در مقابل، پلی ایزوپرن در محیط آزمایشگاهی به صورت خالص تهیه می شود. بنابراین، از مشکلات مشابه ترکیب با پروتئین عاری می باشند. به طور کلی، خواص فیزیکی همانند لاتکس است. آنچه در آن نیست، اجزای دیگر لاتکس طبیعی است. این آن دسته از اجزایی است که باعث ناراحتی های بیولوژیکی بیشتر از جمله آلرژی می شوند. به همین دلیل است که کاندوم های بدون لاتکس کاندوم بسیار شبیه به کاندوم لاتکس هستند.

اگر شما نسبت به لاتکس آلرژی دارید و به دنبال محصولاتی نیستید که زندگی جنسی شما را تضعیف می کند، باید از کاندوم های بدون لاتکس استفاده نمایید. آنها ممکن است به دلیل قیمت پایین گزینه ای بهتر از پلی اورتان باشند. کاندوم های پلی-ایزوپرن مانند لاتکس کشش دارند اما حساسیت ایجاد نمی کنند.

منبع : very well

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی روبینا بازار

اشتراك گذاری نوشته


تخفیف ویژه کاندوم 3 تایی و 12 تایی (کد تخفیف festival98) / تخفیف ویژه ماسک سه لایه (کد تخفیف face98)