تاریخچه کاندوم

تاریخچه کاندوم

اشتراك گذاری نوشته

تاریخچه کاندوم

تاریخچه-کاندومبسیاری از افراد شناخت کافی با تاریخچه کاندوم ندارند. بسیاری تصور می کنند کاندوم در قرن جدید کشف و مورد استفاده قرار گرفته است. اما تاریخچه طولانی کاندوم گویای این مطلب است که ابزار دارای قدمتی زیاد است. 

سال 200 میلادی

اولین شواهد بصری استفاده از کاندوم در نقاشی های غارها

1500 میلادی

گابریل فالوپیوس ، دکتر ایتالیایی، کاندوم های کتانی را برای محافظت از سیفلیس ، اپیدمی مرگبار آن دوره، پیشنهاد کرد.

1640 میلادی

گزارشی مبنی بر استفاده کشاورزان فرانسوی از روده گوسفند به عنوان کاندوم

1660 میلادی

داستان آنچه که کاندوم نامیده می شد در زمان چارلز دوم اتفاق افتاد. این پادشاه از کاندوم تهیه شده از روده گوسفند توسط دکتر کاندوم برای جلوگیری از تولد فرزندان بیشتر استفاده می نمود.

1855 میلادی

لاستیک به عنوان عنصری از کاندوم معرفی شد.

1912 میلادی

لاتکس معرفی شد. کاندوم های ارزان و یکبار مصرف به بازار ارائه شد.

1950 میلادی

کاندوم های از جنس لاتکس به صورت نازک تر، مقاوم تر، و روان تر تولید شدند. نوک مخزنی این کاندوم ها منجر به حفظ اسپرم در کاندوم می شد و خطر نشتی آن و ایجاد حاملگی ناخواسته را کاهش می داد.

1980 میلادی

کارشناسان به این نتیجه رسیدند که کاندوم بهترین شیوه جلوگیری از ایدز (HIV) می باشد. ظهور بیماری ایدز به عنوان بیماری انتقال یافته از رابطه جنسی، باعث توجه فراوان به کاندوم شد.

2006 میلادی

فروش کاندوم در سراسر دنیا به 9 میلیارد رسید. متخصصان متوجه شدند که اسپرم کش هایی که باعث مرگ اسپرم شده و از حاملگی جلوگیری می نمایند خطر ابتلا به بیماری ایدز را افزایش می دهند. آنها به این نتیجه رسیدند که کاندوم های حاوی اسپرم کش را هرگز نبایستی استفاده نمود. همچنین با ظهور آلرژی نسبت به لاتکس، کاندوم های ساخته شده از پلی اورتان برای افرادی که به لاتکس حساسیت دارند، ارائه شد.

اینفوگرافیکی از تاریخچه کاندوم

تاریخچه کاندوم

تاریخچه کاندوم