منافع استفاده از کاندوم ها چیست ؟

استفاده از کاندوم

منافع استفاده از کاندوم ها چیست ؟

استفاده از کاندوم

منافع استفاده از کاندوم ها چیست ؟

منافع استفاده از کاندوم ها چیست ؟ ، چرا کاندوم ها نسبت به سایر روشهای جلوگیری از بارداری و انتقال عفونت های جنسی موثرتر هستند.

خرید و استفاده صحیح از کاندومها راحت است . آنها از بارداری و انتقال عفونت های جنسی جلوگیری میکنند . و همچنین کاندوم، رابطه جنسی را بهتر میکند .

کاندوم روی انتقال عفونت های جنسی تاثیر گذار است .

کاندوم ها و کاندومهای زنانه تنها روش کنترل جمعیت هستند که از انتقال عفونت های جنسی شامل HIV جلوگیری میکند . حتی اگر در حال حاضر شما از انواع دیگر وسایل برای پیشگیری از بارداری استفاده میکنید ، بهترین ایده این است که از کاندوم یا کاندومهای زنانه برای هر بار رابطه جنسی استفاده کنید  تا ازخودتان در برابر انتقال عفونت های جنسی محافظت کنید .

کاندوم ها هزینه زیادی ندارند و راحت تهیه میشوند .

کاندومها بسیار راحت از داروخانه ها ، مراکز بهداشتی ، مراکز برنامه ریزی سلامت خانوادگی و به صورت آنلاین تهیه میشوند . به نسخه برای خرید آنها احتیاجی ندارید و خیلی ارزان ( حتی بعضی وقتها رایگان ) میتوانید آنها را بخرید .

کاندوم ها یک راه کوچک و مطمئن  برای حفاظتی  بزرگ در مقابل بارداری و انتقال عفونت های جنسی هستند .

کاندوم ها میتوانند لذت جنسی داشته باشند .

محافظت و پیشگیری مهم است ، اما لذت بردن هم مهم است . خوشبختانه کاندوم ها هر دو مورد را شامل می شوند .

کاندوم ها در انواع مدل ها  و شکل ها هستند که لذت هر دو شریک را بالا میبرند . کاندوم ها میتوانند باعث تاخیر در انزال شوند و شما رابطه جنسی طولانی تری خواهید داشت .

کاندوم ها از شما در برابر انتقال عفونت های جنسی محافظت میکنند مهم نیست که چقدر پیش بروبد . کاندوم  به شما و شریکتان اجازه میدهد روی لذت بردن بدون نگرانی در مورد بارداری و انتقال عفونت های جنسی  تمرکز کنید . رابطه جنسی امن بهتر است چون از استرس جلوگیری می کند.

کاندوم از دیگر روشهای کنترل جمعیت حتی بهتر هم عمل میکند .

منافع استفاده از کاندوم ها چیست ؟

منافع استفاده از کاندوم ها چیست ؟

منافع استفاده از کاندوم ها چیست ؟ اضافه کردن کاندوم به موارد کنترل جمعت به شما اطمینان عالی در حفاظت از بارداری میدهد . هیچ روشی ۱۰۰ درصد موثر نیست ،  کاندوم به شما برای جلوگیری از بارداری های ناخواسته کمک میکند . و ایده خوبی است که با استفاده نمودن از  کاندوم در برابر انتقال عفونت های جنسی به خوبی ایمن گردید .

کاندوم ها از شما محافظت بیشتری نسبت به سایر روشهای جلوگیری از بارداری مثل قرص ، اسپرم کش ، دیافراگم وIUD میکنند . با این حال کاندومهای زنانه و مردانه را با هم استفاده نکنید ، و نیازی نیست بیشتر از یک کاندوم را همزمان بپوشید . یکی هم کار خودش را میکند .

کاندوم ها هیچ گونه عوارض جانبی ندارند .

بعضی از مردم بدون هیچ مشکلی از کاندوم استفاده میکنند . هیچ عوارض جانبی وجود ندارد . کاندوم های لاتکس به ندرت میتوانند باعث تحریک افراد مبتلا به آلرژی و یا حساس به لاتکس شوند . و گاهی اوقات بعضی از انواع کاندوم میتوانند تحریک کننده باشند .

اگر شما به لاتکس حساسیت دارید ، کاندوم های پلاستیکی را استفاده کنید . کاندوم های مردانه و زنانه از پلاستیک های نرم مثل پلی اورتان ، پلی ایزوپرن ، نیتریل بدون پلاستیک ساخته شده اند .شما میتوانید کاندومهای بدون لاتکس را از بیشتر جاهایی که کاندومهای استاندارد میفروشند تهیه کنید .

معایب کاندوم ها چیست ؟

برای اینکه کاندوم ها خوب کار کنند ، ما باید از آنها درست استفاه کنید ، همیشه ، هر زمانی که رابطه جنسی دارید میتوانید از بعضی از آنها استفاده کنید .

شما باید هر زمان که رابطه جنسی دارید از کاندوم استفاده کنید .

برای اینکه کاندومها بهتر عمل کنند برای هر بار که رابطه جنسی دارید یک کاندوم جدید استفاده کنید .یعنی کاندوم را قبل از هرگونه تماس پوستی استفاده کنید و تا زمان پایان رابطه جنسی آن را داشته باشید .اگر شما فقط بعضی اوقات از کاندوم استفاده میکنید و یا از نیمه رابطه جنسی آن را بکار می گیرد ، در این صورت اثربخشی کاندوم به مراتب کاهش می یابد .

داشتن کاندوم و قراردادنشان نزدیک خودتان قبل از شروع رابطه ، به شما یادآوری میکند که از آنها استفاده کنید .

اگر دنبال وسیله کنترل جمعیتی میگردید که با کمترین تلاش از شما در برابر بارداری محافت کند ، IMPLANT و  IUD را امتحان کنید و یا امتحان کنید که چه روشی برای شما بهتر است. اما یادتان باشد ، کاندوم ها تنها راه محافظت شما و شریکتان در برابر انتقال عفونتهای جنسی در طول رابطه هستند . پس مهم نیست که از کدام نوع از روشهای کنترل جمعیت استفاده میکنید ، کاندوم ها همیشه بهترین ایده هستند .

شاید شنیده باشید که کاندوم ها بعضی از احساسات را در طول رابطه جنسی از شما دورمیکند . و یا کاندوم زیاد استفاده نکنید چون حستان از بین میرود . محافظت از سلامتیان بسیار مهم است ، اما لذت بردن از رابطه هم مهم است . خبر خوب این است که چند راه برای خوشایند شدن استفاده از کاندوم وجود دارد .

  • با استفاده درست از کاندوم شما راحت تر و مطمئنتر هستید . راحتر تر این است که در لحظه اوج لذت کاندوم را استفاده نمایید .
  • مدلهای مختلف زیادی کاندوم وجود دارد . پس هر کسی میتواند نمونه مناسبی که احساس خوبی به او میدهد را پیدا کند .
  • طراحی برخی از کاندومها به گونه ای است که احساس لذت بیشتری به شما میدهد .بافت هایی مثل حلقه ای ، رنگی ، طعم دار ، و خیلی نازک و حتی لوبریکنت مخصوص که همگی باعث ایجاد لذت بیشتر در رابطه جنسی میشوند .
پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با کاندوم مقاله زیر را مطالعه نمایید :
تاریخچه کاندوم

تهیه و تنظیم : گروه علم سلامتی روبینا بازار

اشتراك گذاری نوشته


تخفیف ویژه کاندوم 3 تایی و 12 تایی (کد تخفیف festival98) / تخفیف ویژه ماسک سه لایه (کد تخفیف face98)