تفاوتهای بیماری روانی و سلامت روان شناختی

تفاوتهای بیماری روانی و سلامت روان شناختی

تفاوتهای بیماری روانی و سلامت روان شناختی

اشتراك گذاری نوشته

تفاوتهای بیماری روانی و سلامت روان شناختی

تفاوتهای بیماری روانی و سلامت روان شناختی

تفاوتهای بیماری روانی و سلامت روان شناختی

تفاوتهای بیماری روانی و سلامت روان شناختی ، سلامت روانی و مزایای داشتن سلامت روانی موضوعات این مقاله علم و سلامتی از کمپین آگاهی و سلامت است.

خیلی از مردم فکر میکنند تفاوتهای آشکاری بین بیماری روانی و سلامت روانی وجود دارد اما اغلب تفاوت ها به اشتباه درک میشوند .بیماری روانی به تغییرات در تفکر ، احساسات یا رفتارهایی که باعث ایجاد ناراحتی و اختلال در عملکرد فرد می شود، اشاره میکند و اغلب نتیجه تغییرات بیولوژیکی مغز است .

سلامت روانی

سلامت روانی

سلامت روانی

سلامت روانی بیشتر با فقدان بیماری روانی مشخص میشود . اگر شخصی افسرده نیست یا توهم ندارد ، شاید بیمار روانی نیست اما به این معنی نیست که لزوما از نظر روانی سالم است .سلامت روانی داشتن توانایی تفکر ، بیان و داشتن رفتار مناسب در روابط عاطفی است .

دانستن تفاوتها مهم است. اگرچه ممکن است شما فکر کنید ناراحتی شما ناشی از یک بیماری روانی است ، ممکن است فقط مشکلی در سلامت روانشناختی شما باشد .بسیاری از افراد الکلی و معتادان مواد مخدر برای تسکین درد خود مواد مصرف میکنند .برای نمونه ، اگر ما خجالتی هستیم و یا اعتماد به نفس کمی داریم باید خیلی بیشتر الکل مصرف کنیم تا در یک جمع احساس راحتی کنیم اما این بیماری روانی نیست .

بیماری روانی در امریکا

بیماری روانی در امریکا کاملا رایج است . حدود ۳۰.۸ میلیون بزرگسال امریکایی ، یا ۱۴.۸ % از جمعیت بالغ حداقل یک بار بیماری روانی که توسط انجمن روانپزشکی امریکا و راهنمای آمار اختلال روانی تشخیص داده شده است را تجربه کرده اند. بیماری روانی نیازمند مداخله یک پزشک آموزش دیده است که توانایی تجویز دارو و سایر درمانها را دارد.

مزایای داشتن سلامت روانی

مزایای داشتن سلامت روانی

مزایای داشتن سلامت روانی

وقتی ما از نظر روانشناختی سالم باشیم از نظر جسمی و عاطفی احساس بهتری داریم و با اطرافیان بهتر ارتباط برقرار میکنیم .زمانی که ما احساسات خود را به شکل موثر مدیریت میکنیم روابط مان بهبود میابد ،مدیریت و حل اختلافات بهتر میشود و این به ما حمایت اجتماعی که از فراز و نشیب های  زندگی حاصل می شود را میدهد .

عزت نفس ، سلامت روانی و اعتیاد

عزت نفس کم به تنهایی میتواند به سلامت روانی ما را آسیب وارد نماید .و با نداشتن اعتماد به نظرات خودمان ، اجازه تصمیم گیری های مهم به دیگران ، پیروی و سازگاری با دیگران ، نداشتن اعتماد به نفس و اطمینان به خود و باور به اینکه ما شایسته برخورد محترمانه نیستیم را می دهیم . کسانی که عزت نفس ندارند نسبت به دیگر افراد گرایش بیشتری به مصرف الکل و مواد مخدر دارند .عزت نفس پایین معمولا در طول سالها پیشرفت زیادی میکند و بهبود آن دشوارتر میشود .

اولین قدم به سمت بهتر شدن عزت نفس ترک نوشیدنی های الکلی و مواد مخدر است .

در زمان مصرف الکل و مواد بیشتر افراد ملاحظات خود  را از دست می دهند و به طور مداوم روی اعتیاد خود  تمرکز میکنند. شکست های زندگی در کار ، مدرسه ، و در خانواده نتیجه اعتیاد ، دست کم گرفتن خود و نداشتن عزت نفس است . کسانی که در فرآیند بهبود هستند اغلب بعد از هوشیار شدن پیشرفت های زیادی در عزت نفس میکنند .

بهبود عزت نفس یک روند ادامه دار است . تمرکز روی استعدادها ، ویژگی های مثبت و دستاورد ها به ما در  پیشرفت و بهبود نقاط قوت مان کمک می نماید. عزت نفس خوب یکی از ویژگی های داشتن سلامت روانی فردی است .

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی روبینا بازار