10 اشتباه خطرناک در استفاده از کاندوم

۱۰ اشتباه خطرناک در استفاده از کاندوم

10 اشتباه خطرناک در استفاده از کاندوم

۱۰ اشتباه خطرناک در استفاده از کاندوم

 

مقاله ۱۰ اشتباه خطرناک در استفاده از کاندوم به شما کمک می کند تا از بیماریهای و عفونت های جنسی پیشگیری نمایید.  استفاده از کاندوم به تنهایی کافی نیست . شما بایستی از کاندوم به صورت درست و صحیح استفاده کنید ! اما سه چهارم افراد به آن توجه نمی کنند. شاید این به این دلیل است که بسیاری از ما کاندوم رو بی خطر می دانیم. 

 

شایع ترین شکایت از کاندوم چیست ؟

شایع ترین شکایت ها از کاندوم عبارتند از :

  • کاهش احساس و شور است ،

  • استفاده دشوار از کاندوم ، و

  • بوی بعضی از آنها.

بدون شک کاندوم مفید ترین راه حل برای جلوگیری از حاملگی و ۱۹ میلیون مورد سالانه  بیماری های جنسی از ایدز و تبخال گرفته تا بسیاری از بیماری های ناخوشایند دیگر.

بنابراین لطفاً مطمئن شوید که هیچ کدام از ۱۰ اشتباه خطرناک در استفاده از کاندوم را مرتکب نشوید :

۱۰ اشتباه خطرناک در استفاده از کاندوم

۱۰ اشتباه خطرناک در استفاده از کاندوم

۱۰ اشتباه خطرناک در استفاده از کاندوم

عدم بررسی چشمی کیفیت کاندوم

طبق گزارش موسسه کینزی  (Kinsey Institute) نزدیک به ۷۵ درصد از افراد در استفاده از کاندوم – حتی اگر بسته بندی کاندوم را با دندان و یا وسیله ای تیز باز نمی کنند –  به دنبال پارگی یا سوراخ در کاندوم نیستند .

حتما قبل از استفاده از کاندوم آنرا بررسی کنید. یک بررسی ساده چشمی برای پیدا کردن مشکلات یا نقایص یک کاندوم کافی است.

 

عدم بررسی تاریخ انقضاء کاندوم

بله ، یک تاریخ کوچک چاپ شده بر روی بسته بندی های تکی کاندوم وجود دارد که ۶۱% استفاده کننده گان کاندوم نسبت به آن بی توجه هستند.

فقط مواظب باشید که تاریخ انقضاء (EXP) را با تاریخ تولید (MFG) اشتباه نگیرید. کاندوم ها دارای تاریخ انقضاء بسیار بلند مدت معمولاً ۵ ساله هستند. اما باید به یاد داشته باشید اگر کاندومی را استفاده می کنید که بیش از سه سال از تاریخ تولید آن گذشته حتما بررسی دقیق روی آن داشته باشید چرا که لاتکس آن بعد از این مدت ممکن است تجزیه شده و آسیب دیده باشد.

البته اصولاً کاندوم جزو محصولات پر مصرفی است که سریعتر از آنچه که تصور می کنید بفروش می رسد. و به ندرت چنین مواردی پیش می آید.

 

بحث در مورد استفاده از کاندوم

۶۰% افراد می گویند قبل از استفاده از کاندوم به دلیل عدم احساس راحتی با شریک جنسی خود بحث دارند. در نظر داشته باشید هدف اصلی استفاده از کاندوم پیشگیری است . اما این مشکل هم امروزه تا حدود زیادی برطرف شده است .

تولید کاندوم ها با تنوع و ویژگی های مختلف مانند کاندوم تنگ کننده ، کاندوم حجم دهنده ، کاندوم تاخیری ، کاندوم تاخیری و سایر کاندوم ها تا حدود زیادی این مشکل را برطرف نموده است.

 

استفاده از کاندوم در آخرین لحظات رابطه جنسی

در مطالعه ای مشخص شده که ۴۱% از افراد کاندوم را اندکی قبل از پایان رابطه جنسی استفاده می کنند. به احتمال زیاد بسیاری از این افراد نمی دانند که اسپرم ها می توانند درست قبل از پایان رابطه جنسی منتشر شوند و این خود باعث حاملگی و افزایش خطر ابتلا به بیماریهای مقاربتی می گردد.

 

عدم هوا گیری کاندوم در هنگام استفاده

بسیاری از افراد هنگام استفاده از کاندوم به درستی دستورالعمل استفاده از آن را مطالعه نمی کنند. وجود هوا در نوک کاندوم در هنگام رابطه جنسی می تواند منجر به پارگی کاندوم شود. پس حتما در هنگام جا گذاری کاندوم با دو انگشت شست و اشاره یک دست نوک کاندوم را گرفته و با دست دیگر اقدام به جا گذاری کاندوم نمایید.

 

جا گذاری اشتباه کاندوم    

در مطالعه ای که صورت پذیرفته ۳۰% از افراد نمی دانستند که نبایستی کاندوم را در هنگام جا گذاری بیش از حد کشید. کلاهک کاندوم بایستی در هنگام جا گذاری دارای مقداری فضای خالی باشد . این فضای خالی هم به عدم آسیب کاندوم و هم به وجود فضایی برای تخلیه درست اسپرم کمک می نماید.

۱۰ اشتباه خطرناک در استفاده از کاندوم

۱۰ اشتباه خطرناک در استفاده از کاندوم

پاره شده کاندوم (۱۰ اشتباه خطرناک در استفاده از کاندوم)

حدود ۲۹% از استفاده کننده گان کاندوم گزارش پارگی کاندوم داده اند. طبق پژوهش های صورت گرفته بسیاری از این موارد به دلیل عدم رعایت موارد ذکر شده در بالا بوده است. همچنین استفاده از ژل محلول در آب ( مانند ژل متشکل از مواد نفتی ، ژل های صورت ، کرم های بدن و یا روغن های ماساژ) از جمله عواملی هستند که باعث ترکیدن لاتکس می شوند.

 

در آمدن و یا لغزش کاندوم از جای خود

۱۳% از افراد علت در آمدن و یا لغزش کاندوم از جای خود را عدم جای گذاری صحیح کاندوم اعلام کرده اند. اما حتما به یاد داشته باشید که هرگز در صورت در آمدن کاندوم از جای خود مجدداً آنرا مورد استفاده قرار ندهید. بهترین راه کار برای جلوگیری از این موارد مطالعه صحیح راهنمای استفاده از کاندوم است که در تمام بسته بندی های کاندوم وجود دارد.

 

برداشتن کاندوم قبل پایان رابطه جنسی

این ایده خوبی نیست. ۱۵ % از افراد اعلام کرده اند که از کاندوم بسیار زودتر از شروع رابطه جنسی استفاده می کنند و دلیل اصلی آن را از دست دادن نعوظ اعلام کرده اند. اما نعوظ می تواند در هنگام رابطه جنسی نیز اتفاق بیفتد و علاوه بر این می تواند انزال بدون نعوظ نیز رخ دهد. در این حالات تمام خطرات انتقال بیماریهای مقاربتی و عدم پیشگیری از بارداری را می تواند به همراه داشته باشد.

 

بزرگترین اشتباه : عدم استفاده از کاندوم

اجازه ندهید وجود مشکلات بالقوه در کاندوم مانع استفاده از آن گردد. جنس کاندوم ، بو یا عطر آن ، نحوه جا گذاری و هر چیز دیگری نباید مانع استفاده از این ابزار بسیار حیاتی گردد.

مطالعه ۱۰ اشتباه خطرناک در استفاده از کاندوم ، به تمام کسانی که می خواهند رابطه جنسی سالم و بی خطر را تجربه نمایند ، پیشنهاد می گردد.

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی روبینا بازار

    مقاله پیشنهادی : سوالات متداول در مورد کاندوم

اشتراك گذاری نوشته


تخفیف ویژه کاندوم 3 تایی و 12 تایی (کد تخفیف festival98) / تخفیف ویژه ماسک سه لایه (کد تخفیف face98)