استفاده درست از کاندوم

استفاده درست از کاندوم

استفاده درست از کاندوم

بررسی تاریخ انقضا کاندوم

استفاده از کاندوم برای ایمنی در مسائل جنسی آسان است . با این وجود هنوز روشهای درست و غلط برای انجام این کار وجود ندارد. اگر چه برگه دستورالعمل، مکان خوبی برای شروع است، اما این جزئیات قسمتی از استفاده درست از کاندوم است.

اولین قدم استفاده درست از کاندوم این است که مطمئن شوید که هنوز هم قابل استفاده است. به همین دلیل مهم است که قبل از باز شدن آن تاریخ انقضا در بسته کاندوم بررسی شود. قبل از بررسی تاریخ انقضا کاندوم از کاندوم استفاده نکنید.

♦ کاندوم در عکس بالا دارای تاریخ انقضا ۰۹/۲۰۱۲ است. این کاندوم برای استفاده به هیچ عنوان مناسب نیست ! 

به دلیل اینکه چندین سال از انقضا کاندوم گذشته است به احتمال بسیار زیاد مواد اولیه کاندوم تجزیه شده است. حتی اگر کاندوم سالم باشد استفاده از آن می تواند خطر انتقال بیماری های مقاربتی را افزایش دهد.

حباب هوا در کاندوم

استفاده درست از کاندوم

استفاده درست از کاندوم

راه دیگری برای بررسی مناسب بودن کاندوم این است که حباب هوای درون کاندوم را از طریق بسته بندی احساس کنید. ساده ترین راه این است که بسته را بین انگشت شست و انگشت اشاره خود به آرامی فشار دهید، همانطور که در عکس نشان داده شده است.

اگر حباب هوا وجود دارد، به این معنی است که بسته کاندوم سوراخ نیست. بنابراین کاندوم مناسب برای استفاده است. حباب هوای کاندوم برای جلوگیری از تخریب کاندوم و سالم ماندن بسته بندی کاندوم است.

باز کردن کاندوم

استفاده درست از کاندوم

استفاده درست از کاندوم

کاندوم را به دقت باز کنید

 • برای باز کردن یک بسته کاندوم، به آرامی آنرا از گوشه یا لبه پاره کنید.
 • برای باز کردن بسته کاندوم از ناخن یا قیچی استفاده نکنید. بسته های فویل که کاندوم ها در آن قرار می گیرند، بسیار حساس و نازک هستند. با استفاده از یک جسم تیز، خطر پاره شدن کاندوم همراه با بسته افزایش می یابد.
 • برای انجام این کار وقتی می خواهید بسته کاندوم را باز کنید با یک دست کاندوم را در داخل بسته رو به پایین هدایت کنید و با دست دیگر به آرامی از گوشه مخالف آنرا باز کنید.
 • بررسی کنید که نوک کاندوم رو به بالا باشد
 • قبل از قرار دادن کاندوم، مطمئن شوید که کلاهک آن رو به بالا باشد.
 • کلاهک کاندوم باید هنگام جا گذاری به منظور هوا گیری رو به بالا باشد. در این حالت رول کاندوم به سادگی باز می گردد. همچنین اگر کاندوم حاوی روغن روان ساز ، یا مواد تاخیری باشد بالاترین اثربخشی را دارد. شما نباید انگشت خود را برای باز کردن آن درون کاندوم قرار دهید .

اگر شما به طور تصادفی کاندوم را رو به پایین  قرار دهید، آن را بیرون آورده و دوباره جا گذاری کنید. اگر کاندوم با سر آلت تناسلی تماس داشته باشد، ممکن است با ترشحات آلوده شود. توصیه می شود به منظور ایمنی بیشتر این کاندوم را استفاده نکنید.

نحوه جا گذاری کاندوم

خالی کردن هوای کلاهک کاندوم و جا گذاری صحیح

هنگام جا گذاری کاندوم قبل از باز نمودن رول باید هوای داخل کاندوم را با فشار دادن کلاهک بوسیله انگشت شست و اشاره خالی نمایید. کاندوم را نباید هنگام جا گذاری به سمت پایین بکشید . این کار باعث آسیب به کاندوم می گردد. پس از جا گذاری باید رول کاندوم باز گردد تا مقداری فضای خالی در بالای کلاهک کاندوم باشد.

کاندوم بایستی کل پوشش طولی آلت تناسلی را در بر گیرد. این کار باعث کاهش انتقال بیماری های مقاربتی از طریق پوست می گردد

دفع کاندوم

کاندوم بایستی به همان حالت رولی جمع و در پوسته بسته بندی کاندوم در داخل یک دستمال کاغذی قرار گیرد. پس از انجام این موارد می توانید کاندوم را به سطل زباله انتقال دهید. دقت داشته باشید این محصول بهداشتی به هیچ عنوان قابل باز یافت نیست.

کاندوم یک کالای پزشکی یکبار مصرف است. پس از استفاده بایستی به صورت اصولی دفع گردد. استفاده مجدد از کاندوم باعث افزایش ریسک و کاهش اثربخشی آن می گردد.

نکته ای در مورد کاندوم

کاندوم نه تنها زندگی جنسی را امن تر می کند بلکه باعث افزایش لذت جنسی نیز می گردد. جلوگیری از بارداری و بیماری های مقاربتی به منظور آرامش خاطر شما است.

۱۰ قانون طلایی در استفاده درست از کاندوم

قوانین اساسی این راهنما در استفاده درست از کاندوم را دنبال کنید تا هنگام استفاده از کاندوم، محافظت از خود را دو چندان نمایید :

 

 • اطمینان حاصل کنید که قبل از اینکه نیاز به کاندوم آنرا تهیه نموده باشید.
 • از کاندوم برای هر رابطه جنسی، حتی در قاعدگی، و قبل از دخول استفاده نمایید.
 • کاندوم را با دقت کنترل کنید، آن را بر روی آلت تناسلی قرار دهید. مراقب باشید که کاندوم را با ناخن یا جواهرات لمس نکنید.
 • برای جلوگیری از صدمه دیدن کاندوم مردانه از روان کننده های حلال در آب استفاده کنید.
 • هرگز از یک کاندوم خشک یا چسبناک استفاده نکنید.
 • در حین رابطه جنسی نبایستی کاندوم از روی آلت تناسلی بر داشته شود.
 • برای استفاده درست از کاندوم به یاد داشته باشید که هرگز از کاندوم استفاده مجدد نکنید.
 • در صورت پاره شدن کاندوم در حین مقاربت ، بلافاصله از یک محصول اسپرم کش یا داروی ضد بارداری استفاده کنید.
 • کاندوم ها را از نور، رطوبت و حرارت دور نگه دارید.
 • قبل از استفاده از کاندوم، همیشه تاریخ انقضاء بسته بندی را مشاهده نمایید.

منبع : very well

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی روبینا بازار

اشتراك گذاری نوشته


تخفیف ویژه کاندوم 3 تایی و 12 تایی (کد تخفیف festival98) / تخفیف ویژه ماسک سه لایه (کد تخفیف face98)