دیابت نوع دوم: مشکل التهاب

دیابت نوع دوم: مشکل التهاب

دیابت-نوع-دوم-مشکل-التهاب

 

دیابت نوع دوم: مشکل التهاب

یک مطالعه جدید نشان می دهد که دیابت نوع ۲ ممکن است بیش از یک بیماری التهابی است که قبلاً گفته شده است. در این مطالعه، پژوهش گران نوع خاصی از سلول های ایمنی موش ها را که در مراحل اولیه بیماری دیابت مورد حمله قرار می گیرد ، را بررسی کردند. آنها دریافتند که این سلول های التهابی میزان زیادی از پروتئین های پیش التهابی که به سیتوکین معروف است را تولید می کند، که مستقیماً سلول های بتای تولید کننده انسولین موجو در پانکراس که این بیماری را بوجود می آورد، از بین می برند.

پژوهشگران سلامتی موشهای چاقی را که ناخواسته به دیابت مبتلا بودند را بررسی کردند. موشها از سنین جوانی تا زمانی که اولین نشانه های بیماری بوسیله بروز عارضه در اندام های مختلف از طریق وجود ماکروفاژها در سلول های بتای پانکراس و طحال دیده شد را پیگیری کردند. همه ی موشهای دیابتی صدای بمی را در مقایسه با دیگر موشها نشان دادند.

بیشتر پژوهشگران در مورد چاقی و دیابت نوع ۲ به این نتیجه رسیده اند، که التهاب نقش مهمی را در پیشرفت و شدت این بیماری ایفا می کند. دانش حاصل از چنین مطالعاتی ما را به  ایمن – درمانی جدید به منظور کاهش  شدت ابتلا به این بیماریها امیدوار می کند.

 

منبع : گروه علم و سلامتی روبینا بازار

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید