۵ نکته در مورد انتخاب درست فیس ماسک

5 نکته در مورد انتخاب درست فیس ماسک

فیس ماسک

اشتراك گذاری نوشته

۵ نکته در مورد انتخاب درست فیس ماسک

فیس ماسک

۵ نکته در مورد انتخاب درست فیس ماسک

۵ نکته در مورد انتخاب درست فیس ماسک موضوعی است که می تواند به شما در انتخاب صحیح فیس ماسک ها و حفاظت از شما در برابر ذرات معلق در هوا کمک شایانی نماید.

استفاده نادرست از فیس ماسک نه تنها حس بدی به شما القاء می کند بلکه ممکن است زندگی شما را نیز به خطر بیاندازد. بایستی بدانید که برای چه کاربردی فیس ماسک را انتخاب می کنید.

برخی فیس ماسک های موجود در فروشگاه ها حفاظت کافی از شما در برابر ذرات معلق در هوا را نخواهند داشت. هر فیس ماسکی برای هدفی خاص ساخته شده است. در زیر به برخی از ماسک های معمولی می پردازیم و پیشنهاداتی برای انتخاب درست فیس ماسک ارائه می دهیم.

 • آیا ماسک جراحی از شما در برابر ذرات معلق در هوا محافظت می کند؟

5 نکته در مورد انتخاب درست فیس ماسک

۵ نکته در مورد انتخاب درست فیس ماسک

ماسک های جراحی برای حفاظت از شما در برابر استنشاق باکتری های هوا ، و ویروس ها طراحی نشده اند. ماسک های جراحی نمی توانند از شما در برابر ذرات ریز معلق در هوا محافظت نمایند. برای کسانی که سالم هستند و فقط می خواهند از این ماسک ها استفاده کنند موردی وجود ندارد ، اما در صورت باردار بودن ، سن پایین یا سن بالا داشتن ، و یا داشتن بیماری تنفسی با تجویز پزشک خود می توانید از ماسک N95 استفاده نمایید.

 • چه کسی و در چه زمانی باید ماسک N95 استفاده کند ؟

5 نکته در مورد انتخاب درست فیس ماسک

۵ نکته در مورد انتخاب درست فیس ماسک

ماسک N95 برای افرادی که دارای کار طولانی مدت و خسته کننده در خارج از خانه هستند ، هنگامی که کیفیت هوا در محدوده خطرناک (PSI>300) است ، توصیه می گردد. ماسک های N95 برای قرار گرفتند در معرض نور ، رفت و آمد از خانه به مدرسه یا محیط کار و یا خرید توصیه نمی گردد.

افراد سالمند و یا مبتلا به مشکلات ریوی و بیماریهای قلبی حتی در صورت احساس ناراحتی شدید نبایستی از ماسک N95 استفاده نمایند. این افراد قبل از استفاده از ماسک N95 بایستی با پزشک معالج خود مشورت نمایند.

زنان باردار در سه ماهه دوم و سوم بارداری نبایستی بیش از یک دوره کوتاه مدت از ماسک های N95 استفاده کنند. ماسک N95 برای استفاده کودکان تایید نشده است ، حتی زمانی که کیفیت هوا در محدوده خطر باشد (PSI>300) بنابراین کودکان بایستی سعی کنند در محیط بسته باقی بمانند.

 • آیا ماسک N95 محافظی مناسب در برابر ذرات معلق است ؟ آیا در برابر ۵ حفاظت ایجاد می کند ؟

 ماسک های N95 برای قرار گرفتن بر روی صورت طراحی شده اند. بدین ترتیب بیشتر هوایی که تنفس می کنید از طریق فیلتر آن عبور می کند نه از طریق شکاف بین ماسک و صورت . ذرات ریز آلوده در هوای خشک عمدتاً ذرات ۲.۵ میکرونی و یا کوچکتر (PM2.5) هستند. مطالعات نشان داده اند که ماسک های N95 محافظ بسیار خوبی در برابر ذرات بسیار ریز هستند ، چرا که این ماسک ها حداقل کارایی ۹۵ درصدی در برابر ذرات بسیار ریز یک دهم تا سه دهم میکرونی دارند. این کارآمدی در برابر ذرات ۰.۷۵ میکرون و بزرگتر به عدد ۹۹.۵ % می رسد.

 • کودکان چه فیس ماسکی استفاده کنند ؟

5 نکته در مورد انتخاب درست فیس ماسک

۵ نکته در مورد انتخاب درست فیس ماسک

به طور کلی ماسک N95 برای استفاده کودکان و افرادی که دارای موی صورت (مانند ریش) هستند، مناسب نمی باشد ، چرا که طراحی این ماسک ها به شکلی است که کاملاً بر روی صورت قرار بگیرد و فضایی بین ماسک و صورت برای عبور هوا نباشد. بنابراین کودکان بایستی در هوا با آلودگی متوسط فعالیت بیرون از خانه را کمتر کنند و در هوا های با آلودگی بالا در منزل بمانند.

 • آیا انواع مختلف ماسک N95 در بازار وجود دارد ؟

برندهای مختلفی از ماسک های N95 در بازار وجود دارد که قابلیت های مشابهی دارند. ماسک های N95 در رنگ ها ، اشکال و اندازه های متفاوت وجود دارند.

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی روبینا بازار

 • ماسک سه لایه کشدار پیکولماسک سه لایه کشدار پیکول
  ۰ out of 5

  ماسک سه لایه کشدار پیکول

  ماسک سه لایه کشدار پیکول مناسب جهت جلوگیری از نفوذ آلودگی های کربنی به مجاری تنفسی، جلوگیری از انتشار بیماری های ویروسی در محیط، آلرژی سرماخوردگی، پزشکی و دندانپزشکی، برای تنفس آسان در گرد و غبار ،دود ،بو و باکتری

  این ماسک در بسته بندی های ۵۰ تایی و ۳ تایی به فروش می رسد.

  [caption id="attachment_9123" align="aligncenter" width="450"]ماسک سه لایه کشدار ماسک سه لایه کشدار[/caption]   [caption id="attachment_9122" align="aligncenter" width="1000"]ماسک سه لایه کشدار پیکول ماسک سه لایه کشدار پیکول[/caption] [caption id="attachment_9101" align="aligncenter" width="200"]تجهیزات پزشکی تجهیزات پزشکی[/caption]
  ۲,۳۷۷ ۱۰,۰۷۵ 
 • ماسک فیلتردار
  ۰ out of 5

  ماسک فیلتردار

  ماسک فیلتردار موارد برای مواقع آلودگی هوا ، نجاری، ساختمانی و رنگرزی، جلوگیری از انتشار بیماری های ویروسی در محیط، آلرژی سرماخوردگی، برای تنفس آسان در گرد و غبار ،دود ،بو و باکتری [caption id="attachment_9101" align="aligncenter" width="200"]تجهیزات پزشکی تجهیزات پزشکی[/caption]
  ۲۲,۰۷۵