۳ راه طبیعی کاهش اضطراب کودکان

3-راه-طبیعی-کاهش-اضطراب-کودکان

۳ راه طبیعی کاهش اضطراب کودکان

3-راه-طبیعی-کاهش-اضطراب-کودکان

۳ راه طبیعی کاهش اضطراب کودکان

۳ راه طبیعی کاهش اضطراب کودکان : داشتن کودکی مضطرب، تجربه ای دلخراش و آزاردهنده برای هر خانواده ای است . ما متولد می شویم و بایستی یاد بگیریم چگونه آرامش داشته باشیم. هنگامی که شما پدر و مادر یک کودک مضطرب هستید بایستی دو کار انجام دهید : کودک خود را آرام نمایید و همچنین به او کمک کنید که یاد بگیرید چگونه آرام باشد.

اضطراب دوران کودکی کاملاً طبیعی است. حقیقت این است که دنیای پیرامون می تواند محرکی برای اضطراب باشد. عدم درک جهان اطراف توسط کودک، مانند کوتاهی قد، و عدم کنترل وی می تواند در افزایش اضطراب موثر باشد.

نشانه های اضطراب

طبق گزارش انجمن اختلالات اضطرابی آمریکا، از هر ۸ کودک یک کودک از اختلال اضطرابی رنج می برد. چگونه می توانید تشخیص دهید که کودک شما احساس ترس در برابر رنج و درد ناشی از یک اختلال دارد؟

تشخیص اختلال اضطراب، انواع مختلفی از اضطراب مانند اختلال وسواس و اختلال هراس را پوشش می دهد. اختلال استرس پس از سانحه ممکن است در کودکانی که  حادثه ای ناگوار را تجربه کرده اند ، مثل تصادف ، تشخیص داده شود. از جمله نشانه های فیزیکی تشخیص اختلال اضطراب می توان به عرق کردن، غش کردن، احساس تنگی نفس اشاره نمود.

اولین کاری که می توانید برای کودک دچار اختلال اضطراب انجام دهید برنامه ریزی ملاقات حضور با پزشک است. معمولاً پزشکان به بررسی پیشینه کودک پرداخته و به دنبال علتی زمینه ای می گردند.

روشهای طبیعی مقابله با اختلال اضطراب

یوگا و تمرینات تنفسی

زمانی که اضطراب افزایش می یابد، تغییراتی در بدن رخ می دهد که از آن جمله اشکال در تنفس است. در یوگا کودکان یاد می گیرند که چگونه با ریه هایی پر از هوا تنفس کنند. این کار باعث کاهش ضربان قلب، کاهش فشار خون و افزایش آرامش کودک می گردد.

هنر درمانی

هنر درمانی به کودکان اجازه تمرین آرامش می دهد. هنر درمانی با استفاده از تمایل به برقراری ارتباط احساسی از طریق هنر منجر به آرامش کودک می گردد. هنر درمانی از طریق تقویت مهارتهای ارتباطی ، تنظیم رفتار و افزایش خودآگاهی صورت می پذیرد.

فشار درمانی

فشار درمانی استفاده از فشاری ملایم اما سفت به بدن شخص مضطرب صورت می پذیرد. این کار می تواند با بغل کردن کردن کودک صورت پذیرد.

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی

    مقاله پیشنهادی : بیماری آلبینیسم

اشتراك گذاری نوشته