10 نکته برای سلامت روان

اشتراك گذاری نوشته

۱۰ نکته برای سلامت روان

10 نکته برای سلامت روان

۱۰ نکته برای سلامت روان

۱۰ نکته برای سلامت روان موضوع این مقاله از مجموعه مقالات علم و سلامتی در حوزه کمپین آگاهی و سلامت است.

این چند کار ار برای پیدا کردن تعادل در زندگیتان امتحان کنید

۱ . برای خودتان ارزش قائل شوید :

با احترام و خوبی با خودتان رفتار کنید و از انتقاد خودتان دوری کنید . برای سرگرمی ها و پروژه های مورد علاقه تان وقت بگذارید یا افق های خود را گسترش دهید .جدول کلمات متقاطع حل کنید ، باغبانی کنید ، آموزش رقص ببینید ، ساز زدن یاد بگیرید و یا به زبان دیگری مسلط شوید .

۲ . از بدنتان مراقبت کنید :

مراقبت از جسم خودتان میتواند سلامت روانیتان را افزایش دهد . مطمئن شوید که :

  • همه وعده های غذایی را میخورید
  • سیگار را ترک کنید
  • مقدار زیادی آب بنوشید
  • ورزش کنید ، چون افسردگی و اضطراب را کاهش میدهد و حالتان را خوب میکند .
  • به اندازه کافی بخوابید . محققان باور دارند که کمبود خواب نرخ افسردگی در دانش آموزان را افزایش میدهد .

۳ . اطرافتان را با انسان های خوب پر کنید :

انسانهایی با خانواده یا روابط اجتماعی قوی به طور کلی سالم تر از آنهایی هستند که کمبود حامی دارند .با دوستان و حامیانتان برنامه داشته باشید یا به دنبال جاهایی باشید که در آن آدمهایی جدید ملاقات میکنید.

۴ . ملاقات با افراد جدید :

داوطلبانه وقت و انرژی خود را برای کمک به دیگران صرف کنید . با انجام کارهای موثر برای کسی که نیاز دارد ، به شما احساس خوبی دست میدهد و این راه عالی برای ملاقات با افراد جدید است .

۵ . یاد بگیرید که چگونه با استرس مقابله کنید :

۱۰ نکته برای سلامت روان

خوشتان بیاید یا نه ، استرس قسمتی از زندگی است . تمرین مهارت های مقابله ای خوب : استراتژی استرس یک دقیقه ای را امتحان کنید ، تای چی انجام دهید ( یکی از هنرهای رزمی کونگ فو )، ورزش کنید ، پیاده روی کنید ، با حیوان خانگیتان بازی کنید و مجله را به عنوان یک عامل کاهش استرس مطالعه کنید . همچنین به یاد داشته باشید که لبخند بزنید و در زندگی  با شرافت باشید . تحقیقات نشان داده است که خنده سیستم ایمنی بدنتان را تقویت میکند ، درد را تسکین میدهد ، بدن را ریلکس و استرس را کاهش میدهد .

۶ . ذهنتان را آرام کنید :

مدیتیشن ، خالی کردن ذهن ، یا دعا کردن را امتحان کنید . تمرینات آرامش و دعا کردن میتواند وضعیت ذهنی و چشم انداز زندگیتان را بهتر کند . در حقیقت تحقیقات نشان داده است که مدیتیشن به آرامش شما کمک میکند و اثرات درمان را بهبود میبخشد .

۷ . هدفی واقع بینانه را در نظر بگیرید :

تصمیم بگیرید که از نظر علمی ، شخصی و حرفه ای چه چیزی را میخواهید به دست بیاورید ، و گام هایی که برای تحقق هدفتان برمیدارید را بنویسید . هدف بزرگ داشته باشید اما واقع بین باشید و بیش از حد برنامه ریزی نکنید . از یک احساس خوب ناشی از موفقیت لذت خواهید برد و به سمت هدفتان پیش خواهید رفت .

۸ . یکنواختی را از بین ببرید :

با اینکه روال عادی ما باعث میشود کارآمدتر باشیم و احساس امنیت و ایمنی بیشتری را به وجود بیاوریم ، یک تغییر کوچک در سرعت میتواند یک برنامه خسته کننده را پر کند. بعد از مسیر پیاده روی ، نقشه یک مسافرت جاده ای را بریزید ، در یک پارک متفاوت قدم بزنید ، عکسهای جدید بگیرید و یا رستوران جدید امتحان کنید .

۹ . از الکل و دیگر داروها دوری کنید :

از مصرف الکل و دارو دوری کنید . گاهی اوقات مردم الکل و یا داروهای دیگر را برای خود درمانی مصرف میکنند اما در حقیقت اینها فقط مشکلات را تشدید میکنند .

۱۰. کمک بگیرید،  زمانی که به آن نیاز دارید  :

به دنبال کمک بودن نشانه قدرت است نه ضعف . و خیلی مهم است  به یاد داشته باشید که درمانی موثر است . کسانی به شکل مناسب از خودشان مراقبت میکنند میتوانند از بیماریهای روانی و اعتیاد مصون باشند و زندگی کامل و پر نعمتی داشته باشند .

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامت روبینا بازار