10 نشانه اولیه سرطان در مردان

10 نشانه اولیه سرطان در مردان

10 نشانه اولیه سرطان در مردان

اشتراك گذاری نوشته

10 نشانه اولیه سرطان در مردان

10-نشانه-اولیه-سرطان-در-مردان

10نشانه اولیه سرطان در مردان

نشانه های اولیه سرطان

مقاله 10 نشانه اولیه سرطان در مردان به شما کمک می کند تا با نشانه های اولیه سرطان بیشتر آشنا شوید .

سرطان شایع ترین علت مرگ در مردان بالغ در ایالات متحده است ، این در حالی است که یک رژیم غذایی سالم می تواند خطر ابتلا به برخی سرطان ها را کاهش دهد ، البته عوامل دیگری مانند ژن نیز در این قضیه بی تاثیر نمی باشد. هنگامی که سرطان گسترش می یابد به سختی درمان می گردد.

دانستن علائم اولیه می تواند به درمان سریعتر و افزایش احتمال بهبودی سرطان کمک نماید. علائم اولیه سرطان در مردان عبارتند از :

تغییرات در روده

مشکلات گاه و بی گاه روده طبیعی است اما تغییرات مشکلات مستمر در روده می تواند نشان دهنده ی سرطان کولون یا رکتال باشد که در مجموع سرطان روده بزرگ نامیده می شود. اسهال و یبوست از نشانه های این بیماری است که می تواند با گازهای مکرر معده و درد شکم رخ دهد.

خونریزی رکتال (خون در مدفوع)

تغییرات در ادرار

شایع ترین علائم ادراری عبارتند از :

  • بی اختیاری ادراری
  • ناتوانی در ادرار
  • تاخیر در ادرار
  • زور زدن در هنگام دفع ادرار

خون در ادرار

درد مداوم در کمر

کمر درد یکی از شایع ترین بیماری هاست و تعداد کمی از مردان متوجه آن هستند و می تواند از نشانه های سرطان باشد. سرطان می تواند این بیماری را به سایر نقاط مانند ستون فقرات گسترش دهد. به عنوان مثال سرطان پروستات بویژه مستعد گسترش به استخوان ها بوده و علائم آن می تواند در طول استخوان ران تا کمر ادامه یابد.

سرفه غیر معمول

سرفه مختص افراد سیگاری یا سرماخورده و یا دارای آلرژی نیست. سرفه های مداوم از نشانه های سرطان ریه است . سرفه همراه با خلط خونی نیز از نشانه های سرطان در مردان است.

وجود توده در بیضه

سرطان بیضه در مردان نسبت به سرطان هایی چون پروستات، ریه و روده بزرگ کمتر شایع است. اما نبایستی علائم آن نادیده گرفته شود. از جمله این علائم وجود توده در بیضه است. در صورت وجود چنین توده ای بایستی به صورت ماهانه به پزشک مراجعه نمایید.

خستگی بیش از حد

کاهش وزن بدون علت

وجود توده در سینه

سرطان سینه منحصر به زنان نیست. مردان نیز در خطر این سرطان هستند. برآمدگی سینه از نشانه های این سرطان در مردان است. ژن نقش مهمی در سرطان سینه در مردان ایفا می کند اما قرار گرفتن در معرض سزوح تابش یا استروژن بالا می تواند منجر به این بیماری گردد.

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی روبینا بازار