کپسیکوم

کپسیکوم

کپسیکوم

کپسیکوم ( Capsicum ) چیست ؟ برخی از افراد برای درد ناشی از زونا ، پوکی استخوان ، آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) ، فیبرومیالژیا ، دیابت ، اچ آی وی و بیماری خاصی که باعث درد صورت (نورالژی تری ژمینال) می شود ، کپسیکوم را روی پوست قرار می دهند. همچنین برای درد عضلانی ، کمردرد و درد بعد از عمل نیز استفاده می شود.

آنچه در این مقاله می خوانید :

  • کپسیکوم ( Capsicum ) چیست؟

  • آیا Capsicum موثر است؟

  • فواید کپسیکوم

  • کاربردهای کپسیکوم

  • نرخ اثربخشی کپسیکوم

  • Capsicum چگونه کار می کند؟

  • اقدامات احتیاطی و هشدارهای ویژه

  • اثرمتقابل دارویی کپسیکوم با سایر دارو ها

کپسیکوم ( Capsicum ) چیست؟

Capsicum که به فلفل قرمز یا فلفل تند نیز معروف است ، یک نوع گیاه است. از میوه گیاه کپسیکوم برای تهیه دارو استفاده می شود.

کپسیکوم به دلیل مشکلات مختلف در هضم باعث ناراحتی هایی از جمله ناراحتی معده ، گاز روده ، درد معده ، اسهال و شکم درد می شود. همچنین برای شرایط قلبی و عروقی از جمله گردش خون ضعیف ، لخته شدن بیش از حد خون ، کلسترول بالا و جلوگیری از بیماری های قلبی استفاده می شود. برخی از افراد از کپسیکوم برای سندرم سوزش دهان ، بهبود عملکرد ورزشی ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، درد مفاصل ، زخم معده ، کاهش وزن ، دریا زدگی ، دندان درد ، مشکل در بلع ، الکلیسم ، مالاریا و تب استفاده می کنند.

برخی از افراد برای درد ناشی از زونا ، پوکی استخوان ، آرتریت روماتوئید (روماتیسم مفصلی) ، فیبرومیالژیا ، دیابت ، اچ آی وی و بیماری خاصی که باعث درد صورت (نورالژی تری ژمینال) می شود ، کپسیکوم را روی پوست قرار می دهند. همچنین برای درد عضلانی ، کمردرد و درد بعد از عمل نیز استفاده می شود.

بعضی از افراد برای تسکین اسپاسم عضلات ، برای فوران پوست (prurigo nodularis) ، برای جلوگیری از حالت تهوع و استفراغ بعد از عمل ، به عنوان یک غار برای لارنژیت ، و جلوگیری از تهوع و استفراغ بعد از عمل جراحی ، به عنوان غر غره برای التهاب حنجره ، از کپسیکوم استفاده می کنند.

برخی از افراد کپسیکوم را داخل بینی قرار می دهند تا تب یونجه ، سردرد میگرنی ، سردرد خوشه ای و عفونت سینوس (سینوزیت) را درمان کنند.

در حال حاضر یک نوع کپسیکوم به عنوان دارویی برای میگرن ، آرتروز و سایر بیماری های دردناک مورد مطالعه قرار می گیرد.

یک شکل خاص از کپسیکوم در هنگام تماس با صورت باعث درد شدید چشم و سایر اثرات ناخوشایند می شود. از این فرم در اسپری های فلفل مخصوص دفاع شخصی استفاده می شود.

آیا Capsicum موثر است؟

Capsicum می تواند در تسکین درد ورم مفاصل ، زونا و درد عصبی در مبتلایان به دیابت در هنگام استفاده از لوسیون یا کرم و استفاده از آن برای پوست استفاده شود.

شواهد علمی وجود دارد مبنی بر اینکه کپسیکوم می تواند در کاهش درد نقاط حساس در افرادی که فیبرومیالژیا (سندرم درد اسکلتی-عضلانی مزمن) دارند به عنوان لوسیون یا کرم روی پوست استفاده شود.

اگرچه برخی از افراد از لوسیون یا کرم کپسیومی برای درد عصبی مربوط به HIV یا ایدز استفاده می کنند ، اما به نظر نمی رسد برای این استفاده موثر باشد.

درمورد شرایط دیگری که افراد از آن استفاده می کنند ، اطلاعات کافی وجود ندارد ، از جمله: کولیک (درد شدید ناگهانی) ، گرفتگی ، درد دندان ، لخته شدن خون ، تب ، حالت تهوع ، کلسترول بالا ، بیماری قلبی ، اسپاسم ماهیچه ها ، لارنژیت (التهاب حنجره ) و بسیاری موارد دیگر .

فواید کپسیکوم

به احتمال زیاد برای …

آسیب عصبی مربوط به دیابت .

برخی تحقیقات نشان می دهد که استفاده از کرم یا استفاده از چسب حاوی کپسایسین ، ماده شیمیایی فعال موجود در کپسیوم، باعث کاهش درد در آسیب عصبی ناشی از دیابت می شود. یک کرم خاص حاوی ۰.۰۷۵ cap کپسایسین (Zostrix-HP ، Link Medical Products Pty Ltd.) برای درمان این بیماری توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تأیید شده است. به نظر نمی رسد کرم یا ژل هایی که حاوی کپسایسین کمتری هستند ، کارآیی داشته باشند .

درد .

 استفاده از کرم ها و لوسیون های حاوی کپسایسین ، ماده شیمیایی فعال موجود در کپسیوم ، می تواند به طور موقت درد مزمن را از چندین بیماری از جمله آرتریت روماتوئید ، استئوآرتریت (درمان آرتروز) ، کمردرد ، درد فک ، پسوریازیس و سایر دردها تسکین دهد.

آسیب عصبی ناشی از زونا .

با استفاده از یک چسب ضد درد حاوی ۸٪ کپسایسین (Qutenza ، NeurogesX Inc.) ، ماده شیمیایی فعال موجود در کپسیوم در افراد مبتلا به آسیب عصبی ناشی از زونا ، درد را بیش از ۲۴ تا ۲۷ ساعت  تا ۳۷٪ کاهش می دهد. این چسب ضد درد کپسایسین برای این کار مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) است. این چسب فقط با نسخه در دسترس است.

کاربردهای کپسیکوم

احتمالاً موثر برای …

کمردرد .

کمر درد

کمر درد

برخی تحقیقات نشان می دهد که استفاده از چسب که حاوی کپسولیوم ، می تواند کمردرد را کاهش دهد.

سر درد خوشه ای .

سر درد خوشه ای

سر درد خوشه ای

پژوهش ها نشان می دهند که استفاده از کپسایسین ، ماده شیمیایی فعال در کپسیم ، داخل بینی ، تعداد و شدت سردردهای خوشه ای را کاهش می دهد. بهتر است کپسیم را روی سوراخ بینی که در همان طرف سر است به عنوان سردرد بمالید.

آبریزش بینی ناشی از آلرژی یا عفونت (رینیت / التهاب مخاط چند ساله) نیست.

آبریزش بینی

آبریزش بینی

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از کپسایسین ، ماده شیمیایی فعال موجود در کپسیم ، داخل بینی می تواند باعث کاهش آبریزش بینی در افراد بدون حساسیت یا عفونت شود. این مزایا ممکن است برای ۶-۹ ماه دارای کارآیی باشد.

جلوگیری از تهوع و استفراغ بعد از عمل .

جلوگیری از تهوع و استفراغ بعد از عمل

جلوگیری از تهوع و استفراغ بعد از عمل

تحقیقات نشان می دهد استفاده از چسب حاوی کپسیکوم در نقاط خاص روی دست و ساعد ۳۰ دقیقه قبل از بیهوشی و برداشتن آن در محل به مدت ۶-۸ ساعت روزانه تا ۳ روز بعد از عمل باعث کاهش تهوع و استفراغ بعد از عمل می شود.

درد بعد از عمل .

درد بعد از عمل

درد بعد از عمل

تحقیقات نشان می دهد که استفاده از چسب حاوی کپسیکوم در نقاط خاص روی دست و ساعد ۳۰ دقیقه قبل از بی حسی و برداشتن آن در محل به مدت ۶-۸ ساعت روزانه تا ۳ روز بعد از عمل ، نیاز به مسکن ها را در ۲۴ ساعت اول بعد از عمل کاهش می دهد.

احتمالاً غیر موثر است برای …

عملکرد ورزشی .

تحقیقات نشان می دهد که مصرف یک مکمل حاوی کپسیکوم و سایر ترکیبات قبل از ورزش باعث بهبود عملکرد در آقایان نمی شود.

نرخ اثربخشی کپسیکوم

شواهد کافی نرخ اثربخشی برای …

تب یونجه (رینیت آلرژیک) .

تحقیقات اولیه حاکی از آن است که قرار دادن نمد پنبه ای در بینی که به مدت ۱۵ دقیقه در کپسایسین فعال شیمیایی کپسایسین خیس شده اند و طی دو روز تکرار شده است ، می تواند علائم تب یونجه را کاهش دهد. اما شواهد متناقضی وجود دارد که نشان می دهد این امر نمی تواند علائم را بهبود بخشد.

سندرم سوزش دهان .

تحقیقات اولیه نشان می دهد که استفاده از یک شستشوی دهان حاوی کپسایسین ، ماده شیمیایی فعال موجود در کپسیم ، روزانه به مدت ۷ روز ، کمی احساس ناراحتی و سوزش را در افراد مبتلا به سندرم سوزش دهان کاهش می دهد.

سوزش سر دل .

تحقیقات اولیه نشان می دهد که پودر فلفل قرمز (حاوی کپسیم) در کپسول هایی که روزانه ۳ بار مصرف می شود قبل از غذا علائم سوزش دل را کاهش می دهد. اما در برخی افراد ، علائم قبل از بهبود یافتن بدتر می شوند.

عملکرد ورزشی .

تحقیقات نشان می دهد که مصرف یک مکمل حاوی کپسیکوم و سایر ترکیبات قبل از ورزش باعث بهبود عملکرد ورزشی در آقایان نمی شود.

فیبرومیالژیا .

استفاده از کرم حاوی ۰.۰۲۵٪ تا ۰.۰۷۵٪ کپسایسین ، ماده شیمیایی فعال موجود در کپسیم ، ۴ بار در روز در نقاط حساس ممکن است باعث کاهش حساسیت در افراد مبتلا به فیبرومیالژیا شود. اما به نظر نمی رسد درد کلی را کاهش داده یا عملکرد بدنی را بهبود بخشد.

آسیب عصبی ناشی از  HIV.

برخی تحقیقات حاکی از آن است که استفاده از یک چسب حاوی ۸٪ کپسایسین ، ماده شیمیایی فعال موجود در کپسیم ، به مدت ۳۰ تا ۹۰ دقیقه در پوست باعث کاهش درد تا ۱۲ هفته در افراد آسیب عصبی ناشی از HIV می شود. اما تحقیقات دیگر نشان می دهد که هیچ فایده ای ندارد. به نظر نمی رسد استفاده از کرم حاوی ۰.۰۷۵٪ کپسایسین مؤثر باشد.

سندرم روده تحریک پذیر (IBS) .

تحقیقات اولیه نشان می دهد که میوه کپسای سین که از طریق دهان مصرف می شود به علائم IBS کمک نمی کند.

درد مفاصل .

تحقیقات اولیه نشان می دهد که مصرف کپسول های یک محصول ترکیبی خاص حاوی کپسایسین ، ماده مؤثر در کپسیم و بسیاری دیگر از مواد تشکیل دهنده روزانه به مدت ۸ هفته ، درد مفاصل را در حدود ۲۱ درصد نسبت به دارونما کاهش می دهد. اثرات کپسیم به تنهایی نمی تواند از این مطالعه مشخص شود.

سر درد میگرنی .

برخی گزارش ها حاکی است که استفاده از ماده شیمیایی فعال در کپسیم در بینی ممکن است به سردرد های میگرنی کمک کند.

درد عضلانی .

تحقیقات اولیه نشان می دهد که استفاده از یک کرم خاص (کرم دیپنتال) که حاوی کپسایسین است ، یک ماده شیمیایی فعال در کپسیم است ، علاوه بر این چسب کتوپروفن باعث تسکین بیشتر درد در افراد دارای درد عضلانی در قسمت فوقانی کمر نمی شود.

زخم معده .

افرادی که میوه کپسیکوم (فلفل) را به طور متوسط ۲۴ بار در ماه می خورند ، به نظر می رسد کمتر از افرادی که به طور متوسط ۸ بار در ماه فلفل قرمز می خورند ، زخم معده دارند. این مورد در مورد فلفل به شکل پودر فلفلی ، سس فلفل ، پودر کاری و سایر غذاهای حاوی فلفل قرمز کاربرد دارد. اما شواهد دیگری وجود دارد که نشان می دهد خوردن فلفل دلمه ای به بهبود زخم کمک نمی کند.

بیماری پوستی به نام پریگو نودولاریس (prurigo nodularis ) .

به نظر می رسد با استفاده از کرم حاوی کپسایسین ، ماده شیمیایی فعال موجود در کپسیم ، ۴-۶ بار در روز احساس سوزش ، خارش و سایر علائم را کاهش می دهد. اما ممکن است برای دیدن فواید درمانی ۲۲ هفته تا ۳۳ ماه طول بکشد و علائم ممکن است بعد از قطع مصرف کرم بر گردد.

پولیپ در بینی .

تحقیقات اولیه نشان می دهد که قرار دادن کپسیکوم در بینی باعث بهبود علائم و جریان هوا در مبتلایان به پولیپ می شود.

مشکلات بلع .

برخی از افراد ، به ویژه افراد سالخورده یا افرادی که دچار سکته مغزی شده اند ، بیشتر از افراد دیگر به “پنومونی آسپیراسیون” مبتلا می شوند. این نوعی پنومونی (عفونت های رایج ریه ) است که پس از مکیدن غذا یا بزاق در مجاری هوایی ایجاد می شود زیرا فرد نمی تواند به درستی عمل بلع را انجام دهد. شواهدی وجود دارد که حل کردن یک قرص حاوی کپسایسین در دهان افراد سالخورده با مشکلات بلع قبل از هر وعده غذایی می تواند توانایی بلع آنها را بهبود بخشد.

کاهش وزن .

برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف کپسول های حاوی کپسیکوم دو بار در روز ۳۰ دقیقه قبل از غذا به مدت ۱۲ هفته باعث کاهش چربی معده می شود اما وزن افراد دارای اضافه وزن و چاقی را کاهش نمی دهد. اما تحقیقات دیگر نشان می دهد که مصرف یک مکمل ترکیبی (متابولیسم Prograde) حاوی عصاره کپسیم (Capsimax ، OmniActive Technologies Health) دو بار در روز به مدت ۸ هفته ، با رژیم غذایی مناسب ، باعث کاهش وزن بدن ، توده چربی ، دور کمر و دور باسن می شود.

لخته شدن خون .

کولیک .

گرفتگی عضلات .

تب .

بیماری قلبی .

کلسترول بالا .

لارنژیت .

اسپاسم عضلانی .

حالت تهوع .

دندان درد

شرایط دیگر .

شواهد بیشتری برای ارزیابی اثربخشی کپسیکوم در این موارد مورد نیاز است.

Capsicum چگونه کار می کند؟

میوه گیاه کپسیکوم حاوی ماده شیمیایی به نام کپسایسین است. به نظر می رسد که کپسایسین هنگام استفاده بر روی پوست ، احساس درد را کاهش می دهد. همچنین ممکن است تورم را کاهش دهد.

آیا نگرانی های ایمنی وجود دارد؟

Capsicum وقتی به مقدار معمول موجود در مواد غذایی وجود داشته باشد ، بسیار ایمن است . عوارض جانبی می تواند شامل سوزش معده و ناراحتی ، تعریق ، گُر گرفتگی و آبریزش بینی باشد. لوسیونها و کرمهای دارویی که حاوی عصاره کپسیم هستند نیز از نظر ایمنی برای اکثر بزرگسالان هنگام استفاده روی پوست بسیار مناسب است. ماده شیمیایی فعال موجود در کپسیم ، کپسایسین ، توسط FDA به عنوان داروی بدون نسخه تأیید شده است. عوارض جانبی می تواند شامل سوزش و خارش پوست باشد. Capsicum همچنین می تواند برای چشم ، بینی و گلو بسیار تحریک کننده باشد. از کپسیکوم بر روی پوست های حساس یا اطراف چشم استفاده نکنید.

استفاده به عنوان داروی خواراکی از کپسیکوم ، یا به صورت کوتاه مدت برای پوست ، و در هنگام استفاده از بینی نیز بسیار ایمن است. هیچ عارضه جانبی جدی گزارش نشده است . اما استفاده از طریق بینی می تواند بسیار دردناک باشد. استفاده از بینی می تواند باعث سوزش دردآور ، عطسه ، اشک چشم و آبریزش بینی شود. این عوارض جانبی بعد از ۵ یا چند روز استفاده مکرر کاهش می یابد و از بین می رود.

Capsicum یک ماده ضد عفونی است که با دوزهای زیاد یا برای مدت طولانی از طریق دهان تجویز می شود. در موارد نادر ، این می تواند منجر به عوارض جانبی جدی تر مانند آسیب کبد یا کلیه و همچنین عوارض شدید فشار خون شود.

اقدامات احتیاطی و هشدارهای ویژه

بارداری و شیردهی :

بارداری و شیردهی

بارداری و شیردهی

استفاده از  Capsicum بر روی پوست هنگام بارداری بسیار ایمن است . اما در مورد ایمنی آن هنگام مصرف از طریق دهان به میزان کافی شناخته نشده است. در حین بارداری در قسمت ایمن بمانید و از کپسیکوم استفاده نکنید.

اگر شیردهی دارید ، استفاده از کپسایکوم روی پوست شما بسیار ایمن است. اما در صورت مصرف کپسیم از طریق دهان ، ممکن است برای کودک شما غیرقابل اطمینان باشد. مشکلات پوستی (درماتیت) در نوزادان شیرخوار گزارش شده است که مادران از خوردن غذاهایی که به شدت فلفل دلمه ای دارند ، استفاده می کنند.

کودکان :

کودکان

کودکان

استفاده از کپسیم روی پوست کودکان زیر دو سال احتمالاً غیرقابل اطمینان است. در مورد ایمنی دادن کپسیم به کودکان از طریق دهان ، اطلاعات کافی وجود ندارد. این کار را نکنید.

اختلالات خونریزی :

اختلالات خونریزی

اختلالات خونریزی

در حالی که نتایج متناقضی وجود دارد ، کپسیم ممکن است خطر خونریزی در افراد دارای اختلال خونریزی را افزایش دهد.

پوست آسیب دیده یا شکسته :

پوست آسیب دیده

پوست آسیب دیده

از کپسیم روی پوست آسیب دیده یا شکسته استفاده نکنید.

دیابت :

در تئوری ، کپسیم ممکن است بر روی قند خون در افراد مبتلا به دیابت تأثیر بگذارد. اگر کپسیم مصرف می کنید قند خون خود را از نزدیک کنترل کنید. ممکن است دوز داروی دیابت شما تغییر کند.

فشار خون بالا :

فشار خون بالا

فشار خون بالا

مصرف کپسیم یا خوردن مقدار زیادی فلفل قرمز ممکن است باعث افزایش فشار خون شود. از نظر تئوری ، این ممکن است شرایط را برای افرادی که از قبل فشار خون بالایی دارند بدتر کند.

جراحی :

کپسیکوم ممکن است خونریزی را در حین و بعد از عمل جراحی افزایش دهد. حداقل ۲ هفته قبل از جراحی برنامه ریزی شده ، استفاده از کپسیم را متوقف کنید.

اثرمتقابل دارویی کپسیکوم با سایر دارو ها

آسپرین

رتبه بندی اثر تقابل : متوسط ، احتیاط کنید

با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

Capsicum ممکن است میزان آسپرین بدن را کاهش دهد. مصرف کپسیم به همراه آسپرین ممکن است اثر آسپرین را کاهش دهد.

سفازولین

رتبه بندی اثر تقابل : متوسط ، احتیاط کنید

با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

کپسیکوم ممکن است مقداری از سفازولین را از بدن جذب کند. مصرف کپسیم به همراه سفازولین ممکن است اثرات و عوارض جانبی سفازولین را افزایش دهد.

سیپروفلوکساسین

رتبه بندی اثر تقابل : متوسط ، احتیاط کنید

با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

کپسیکوم ممکن است مقداری سیپروفلوکساسین را از بدن جذب کند. مصرف کپسیم به همراه سیپروفلوکساسین ممکن است اثرات و عوارض جانبی سیپروفلوکساسین را افزایش دهد.

کوکائین

رتبه بندی اثر تقابل : متوسط ، احتیاط کنید

با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

کوکائین عوارض جانبی خطرناک زیادی دارد. استفاده از کپسیم به همراه کوکائین ممکن است عوارض جانبی کوکائین از جمله حمله قلبی و مرگ را افزایش دهد.

داروهای دیابت (داروهای ضد دیابت)

رتبه بندی اثر تقابل : متوسط ، احتیاط کنید

با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

از داروهای دیابت برای کاهش قند خون استفاده می شود. Capsicum همچنین ممکن است قند خون را کاهش دهد. مصرف کپسیم به همراه داروهای دیابت ممکن است باعث شود قند خون شما خیلی پایین نرود. قند خون خود را از نزدیک کنترل کنید. ممکن است دوز داروی دیابت شما تغییر کند.

برخی از داروهای مورد استفاده برای دیابت عبارتند از: گلیمیپراید (آماریل) ، گلیبورید (DiaBeta ، Glynase PresTab ، میکرونایز) ، انسولین ، پیوگلیتازون (Actos) ، روزیگلیتازون (Avandia) و سایر موارد.

داروهای فشار خون بالا (داروهای ضد فشار خون)

رتبه بندی اثر تقابل : متوسط ، احتیاط کنید

با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

برخی تحقیقات نشان می دهد که کپسیم ممکن است فشار خون را افزایش دهد. از نظر تئوریک ، مصرف کپسیم به همراه داروهایی که برای کاهش فشار خون بالا استفاده می شود ، می تواند اثر این داروها را کاهش دهد .

برخی از داروهای فشار خون بالا شامل کاپتوپریل (کاپوتن) ، آنالاپریل (وازوتک) ، لوزارتان (Cozaar) ، والسارتان (Diovan) ، دیلتیازم (کاردیزم) ، آملودیپین (نورواسک) ، هیدروکلروتیازید (HydroDiuril) ، furosemide (Lasix) و بسیاری دیگر است. .

داروهایی که لخته شدن خون را کند می کند (داروهای ضد انعقاد / ضد پلاکت)

رتبه بندی اثر تقابل : متوسط ، احتیاط کنید

با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

Capsicum ممکن است لخته شدن خون را کند کند. مصرف کپسیم به همراه داروهایی که لخته شدن را نیز کند می کند ، احتمال کبودی و خونریزی را افزایش می دهد.

برخی از داروهایی که لخته شدن خون را کند می کند شامل آسپیرین ، کلوپیدوگرل (پلاویکس) ، دیکلوفناک (ولتارن ، کاتافلام ، سایر موارد) ، ایبوپروفن (Advil ، Motrin ، سایر موارد) ، ناپروکسن (آناپروکس ، ناپروسین ، سایر موارد ) ، دالتپارین (Fragmin) ، انوکساپارین  (Lovenox) ، هپارین ، وارفارین (Coumadin) و سایر موارد .

تئوفیلین

رتبه بندی اثر تقابل : متوسط ، احتیاط کنید

با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

Capsicum می تواند مقداری تئوفیلین را از بدن جذب کند. مصرف کپسیم به همراه تئوفیلین ممکن است اثرات و عوارض جانبی تئوفیلین را افزایش دهد.

وارفارین (کومدین)

رتبه بندی اثر تقابل : متوسط ، احتیاط کنید

با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

وارفارین (Coumadin) برای کند شدن لخته شدن خون استفاده می شود. Capsicum ممکن است اثر وارفارین (Coumadin) را افزایش دهد. مصرف کپسیم به همراه وارفارین (Coumadin) ممکن است احتمال کبودی و خونریزی را افزایش دهد. مطمئن باشید که به طور مرتب خون شما بررسی می شود. دوز وارفارین (Coumadin) ممکن است تغییر کند.

داروهای فشار خون بالا (مهارکننده های ACE)

رتبه بندی اثر تقابل : کم ، احتیاط کنید

با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

برخی از داروها برای فشار خون بالا ممکن است سرفه ایجاد کنند. یک گزارش از فردی وجود دارد که هنگام استفاده از کرم دارای کپسیم به همراه این داروها برای فشار خون بالا ، سرفه آن بدتر شده است. اما مشخص نیست که این تعامل نگرانی بزرگی است یا خیر.

برخی از داروها برای فشار خون بالا شامل کاپتوپریل (کاپوتن) ، آنالاپریل (Vasotec) ، لیزینوپریل (Prinivil ، Zestril) ، رامیپریل (Altace) و سایر موارد هستند.

منبع : emedicinehealth

اشتراك گذاری نوشته