کاندوم پوست بره

کاندوم پوست بره

اشتراك گذاری نوشته

کاندوم پوست بره

کاندوم پوست بره

کاندوم پوست بره

کاندوم های پوست بره : تنها برای جلوگیری از بارداری

برای افراد، دو هدف اصلی برای استفاده از کاندوم در طول رابطه جنسی واژینال وجود دارد.

اول، جلوگیری از بارداری است.

♦ دوم، جلوگیری از بیماری های مقاربتی است.

موثر ترین مواد کاندوم برای هر دو هدف، کاندوم لاتکس یا کاندوم پلی اورتان است. این کاندوم همچنین می تواند در صورت نیاز با یک روان کننده اسپرمی مورد استفاده قرار گیرد.

مواد دیگر مورد استفاده برای ساختن کاندوم نیز وجود دارد. اما همه آنها برای هر دو مورد حاملگی و پیشگیری از بیماریهای مقاربتی موثر نیستند. این بدان معناست که همه کاندوم ها از نظر اثربخشی یکسان  نیستند. قبل از انتخاب کاندوم، مواد اولیه بکار رفته در ساخت کاندوم را به دقت بخوانید. شما باید مطمئن شوید که کاندوم از مواد مناسب برای آنچه که شما نیاز دارید ساخته شده است.

کاندوم پوست بره : ویژگی های مثبت و منفی

کاندوم پوست بره (Lambskin condom) در سال های اخیر برای برخی از افراد زیان آور هم بوده است. با این حال، آنها هنوز به فروش می رسند و برای مقاصد محدود استفاده می شوند. اول، برای پاسخ به پرسش های بیشتر در مورد این کاندوم ، کاندوم های پوست بره یا کاندم لمب اسکین در واقع ساخته شده از پوست بره ها نیست. در عوض، آنها از یک غشای نازک تشکیل شده اند که بخشی از روده گوسفند است. بخشی از روده گوسفند که کاندوم های پوست بره از آن ساخته شده است، کیسه ای متصل به روده کوچک است.

اگر از شما خواسته باشید این نوع کاندوم را امتحان کنید، مهم است که از بزرگترین محدودیت های آن مطلع شوید. اگر چه برای جلوگیری از بارداری، کاندوم های نوع پوست بره می توانند مفید باشند اما این نوع کاندوم برای محافظت از شریک جنسی در برابر بیماری های مقاربتی موثر نیست. برای پیشگیری از STD، کاندوم لاتکس یا پلی یورتان انتخاب بسیار خوبی است. بنابراین، کاندوم های پوست بره باید فقط برای زوج هایی که در مورد STD ها نگران نیستند، استفاده شود. به عبارت دیگر، آنها فقط باید توسط زوج هایی مورد استفاده قرار گیرد که تست های مربوط به STD را داده باشند.

خرید کاندوم 

پیش از خرید کاندوم های پوست بره ، در مورد مسائلی دیگر بایستی دقت نمایید. کاندوم های طبیعی پوست بره معمولاً  از کاندوم های لاتکس گران تر هستند. با این حال، اگر می خواهید آنها را امتحان کنید، باید گزینه های زیادی را مورد توجه قرار دهید.

♦ به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از بارداری از کاندوم های پوست بره استفاده می شود اما در پیشگیری از انتقال STD موثر نیست. این مورد برای رابطه جنسی دهانی، واژینال و مقعدی صادق است. 

چرا از کاندوم پوست بره استفاده می شود ؟

چرا افراد از کاندوم های پوست بره استفاده می کنند؟ علیرغم این که آنها از نظر بهداشت جنسی خیلی مفید نمی باشند اما دارای دو ویژگی مناسب هستند.

کاندوم های Lambskin نسبت به کاندوم های لاتکس آلرژی کمتری ایجاد می کنند . بسیاری از متخصصان پیشنهاد می کنند برای کاهش حساسیت و آلرژی می توانند قبل کارگذاری کاندوم لاتکس از یک کاندوم پوست بره در زیر آن استفاده کنند. در حال حاضر، هر دو نوع کاندوم پلی اورتان و کاندوم بدون لاتکس وجود دارد. هر دو نوع کاندوم مناسب افرادی هستند که دارای آلرژی های لاتکس هستند.

کاندوم پوست بره همچنین حرارت را بهتر از کاندوم لاتکس انتقال می دهد. بنابراین، برای زوجهایی که تنها نگران بارداری هستند و / یا به دنبال راه هایی برای احساس بهتر هستند، ممکن است انتخاب مناسب باشد. و بر خلاف کاندوم لاتکس، کاندوم های پوست بره می توانند با ژل لوبریکانت بر پایه روغن مورد استفاده قرار گیرند. (روان کننده های روغنی می توانند کاندوم های دیگر را تخریب کرده و اثر آنها را کمتر کنند).

چرا بایستی از کاندوم های پوست بره اجتناب نمود ؟

بزرگترین استدلال در برابر استفاده از کاندوم های پوست بره این است که آنها در برابر انتقال STD ها موثر نیستند.

و اگر چه آنها به عنوان “جایگزین طبیعی” برای سایر کاندومها حساب می شوند، کاندوم های پوست بره (البته) وگان نیستند. بنابراین، اگر شما یک فرد وجترین هستید، احتمالا در خرید خود تجدیدنظر می کنید.

اکنون که چندین جایگزین لاتکس وجود دارد، از جمله پلی  اورتان و کاندوم بدون لاتکس، کاندوم های پوست بره را می توان از سبد خرید خود خارج کرد . کاندوم پوست بره یک راه موثر برای جلوگیری از STD ها نیست. علاوه بر این، سایر کاندوم ها نیز در پیشگیری از بارداری موثرتر از این کاندوم عمل می کنند.

منبع : very well

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی روبینا بازار

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]