ژل لوبریکانت واژینال : استفاده و خرید

ژل لوبریکانت واژینال

ژل لوبریکانت واژینال : استفاده و خرید

ژل لوبریکانت واژینال چیست ؟ انواع مختلف ژل لوبریکانت واژینال برای رفع نیازهای مختلف وجود دارد. کاملاً طبیعی است اگر یک نوع ژل را به سایر ژل ها ترجیح دهید ، یا اگر می خواهید بسته به شرایط وضعیت نوع ژل را تغییر دهید. البته همه روان کننده های واژینال دارای کارآیی یکسان نیستند. برخی از ژل ها بسته به نیاز شما برای شما بهتر از سایرین کار می کنند. آنچه در این مقاله خواهید خواند :

ژل لوبریکانت واژینال

چه کسی می تواند استفاده کند ؟

انواع مختلف ژل لوبریکانت واژینال

 • ژل لوبریکانت محلول در آب
 • ژل لوبریکانت بر پایه سیلیکون
 • ژل لوبریکانت بر پایه روغن
 • روان کننده طبیعی

نکات مهم در خرید ژل لوبریکانت واژینال

آیا روان کننده به عنوان مرطوب کننده واژن استفاده می شود ؟

نحوه استفاده موثر از لوبریکانت

آیا ژل لوبریکانت واژینال عوارض جانبی دارد؟

ژل لوبریکانت واژینال : همه چیز در باره ژل لوبریکانت

نکته چیست ؟

هنگامی که یک زن از نظر جنسی برانگیخته می شود ، واژن اتوماتیک ماده ای روان ساز ایجاد میکند. این باعث می شود تجربه کلی بسیار هیجان انگیز باشد.

مقاربت بدون روان کننده می تواند دردناک باشد و به بافت بیرونی واژن آسیب برساند. بدن شما ممکن است در اثر تغییرات هورمونی ، یائسگی ، پیری ماده روان کننده کمتری تولید کند. این معمولاً زمانی است که روان کننده مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد.

روان کننده مصنوعی می تواند به تقویت برانگیختگی ، افزایش لذت جنسی ، نرم نگه داشتن پوست واژن و مهمتر از همه ، اصطکاک در هنگام دخول کمک کند – چه از طرف شریک زندگی و چه از طریق وسایل جنسی مورد استفاده . شما می توانید روان کننده را به صورت آنلاین یا از داروخانه محلی خود خریداری کنید.

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ،  در ادامه بخوانید که چگونه آب ، روغن ، سیلیکون و گزینه های طبیعی را با یکدیگر مقایسه می کنند ، چه محصولاتی را امتحان کنید ، و نکاتی برای استفاده و موارد دیگر درباره ژل لوبریکانت واژینال بیاموزید.

چه کسی می تواند استفاده کند ؟

 • لوبریکانت ها را می توان در هنگامی که بدن به صورت طبیعی روانساز تولید نمی کند استفاده نمود.
 • اگر با خشکی واژن سر و کار دارید ، روغن روان کننده ممکن است مفید باشد. استفاده از روان کننده قبل از انجام فعالیتهای جنسی می تواند به جلوگیری از خارش ، سوزش و سایر ناراحتی ها کمک کند.
 • خشکی واژن معمولاً افرادی را تحت تأثیر قرار می دهد که :
 • داروهای خاصی از جمله آنتی هیستامین ها و داروهای ضد افسردگی مصرف می کنند.
 • مصرف کم روزانه آب یا اغلب دچار کم آبی هستند.
 • از کنترل هورمونی استفاده کنید.
 • سیگار کشیدن.
 • در حال شیر دادن هستند.
 • در آستانه یائسگی یا یائسگی هستند.
 • یک اختلال خود ایمنی مانند سندرم شوگرن دارند.
 • تحت شیمی درمانی قرار می گیرند.
 • برخی از روان کننده ها برای تقویت عملکرد جنسی و برانگیختگی طراحی شده اند.

انواع مختلف ژل لوبریکانت واژینال

انواع مختلف ژل لوبریکانت واژینال برای رفع نیازهای مختلف وجود دارد. کاملاً طبیعی است اگر یک نوع ژل را به سایر ژل ها ترجیح دهید ، یا اگر می خواهید بسته به شرایط وضعیت نوع ژل را تغییر دهید. این که شما برای اولین بار می خواهید ژل لوبریکانت واژینال را استفاده کنید می تواند در تصمیم گیری شما موثر باشد.

ژل لوبریکانت محلول در آب

روان کننده های مبتنی بر آب رایج ترین هستند. آنها در دو نوع آمده اند : ژل لوبریکانت محلول در آب با گلیسیرین ، که طعم کمی شیرین دارد ، یا ژل لوبریکانت محلول در آب بدون گلیسیرین.

مزایا

هر دو نوع روان کننده بر پایه آب مقرون به صرفه ، در دسترس و با استفاده از کاندوم ایمن هستند.  محصولات عاری از گلیسیرین احتمالاً باعث تحریک واژن می شوند. آنها همچنین عمر مفید بیشتری دارند.

معایب

روان کننده های طعم دار یا گرم کننده اغلب حاوی گلیسیرین هستند. اگرچه این محصولات قدرت بالایی را دارند اما به سرعت خشک می شوند. به دلیل محتوای قندی آنها همچنین به عفونت های مخمر کمک می کند.

روان کننده عاری از گلیسیرین می تواند طعم تلخی داشته باشد. ممکن است اگر دوست دارید رابطه جنسی دهانی و غیر معمول داشته باشید ، بهترین گزینه نیست.

هر دو نوع ژل لوبریکانت محلول در آب با گلیسیرین  یا بدون گلیسیرین می توانند با گذشت زمان چسبنده یا چسبناک شوند.

ژل لوبریکانت بر پایه سیلیکون

ژل های لوبریکانت بر پایه سیلیکون بی بو و بی مزه ، لغزنده و شفاف هستند.

مزایا

روان کننده های مبتنی بر سیلیکون بیشترین طول عمر را نسبت به سایر روان کننده ها دارند. هنگام استفاده از روان کننده های مبتنی بر سیلیکون نیازی به استفاده مجدد از روان کننده های مبتنی بر آب نیست.

استفاده از کاندوم های لاتکس هنگام استفاده از این روان کننده ها بی خطر است .

روان کننده های مبتنی بر سیلیکون نیز ضد حساسیت هستند.

مزایا

برخی از جوانب منفی روان سازهای مبتنی بر سیلیکون نیز منفی هستند. این نوع روان کننده ممکن است مدت زمان بیشتری کارآیی دارند ، اما شستن آنها سخت تر است. برای از بین بردن سایر مواد باقیمانده باید اسکراب صابون استفاده نمایید.

روان کننده های مبتنی بر سیلیکون برای وسایل جنسی توصیه نمی شوند زیرا می تواند آنها را تجزیه کند و به مرور زمان آنها را لکه دار و ناخالص کنند.

ژل لوبریکانت بر پایه روغن

روان کننده های روغنی دو نوع دارند : طبیعی (روغن نارگیل یا کره) و مصنوعی (روغن معدنی یا وازلین).

به طور کلی روان کننده های روغنی برای استفاده ، ارزان و به راحتی در دسترس هستند. اما ، در صورت امکان ، از روان کننده بر پایه آب استفاده کنید. روغنها می توانند پوست یا بافت واژن را تحریک کنند.

مزایا

ژل لوبریکانت بر پایه روغن– مانند آووکادو ، نارگیل ، سبزیجات و روغن زیتون – برای ماساژ دستگاه تناسلی و انواع فعالیت های جنسی بسیار عالی هستند. آنها همچنین برای مهبل (واژن) بی خطر هستند.

روان کننده های مبتنی بر روغن مصنوعی ، از جمله لوسیون ها و کرم های بدن برای موارد جنسی خارج از واژن مفید هستند.

معایب

روان کننده های طبیعی و مصنوعی که دارای روغن هستند ، می توانند کاندوم های لاتکس را از بین ببرند ، باعث نارسایی کاندوم و صدمه دیدن آنها شوند.

محصولات مصنوعی ممکن است واژن شما را تحریک کنند. پاک کردن آنها از بدن شما دشوارتر از همتایان طبیعی آنهاست. این می تواند به عفونت واژن منجر شود.

روان کننده طبیعی

روان کننده های مبتنی بر روغن طبیعی تنها محصولات طبیعی موجود در بازار نیستند. برخی از شرکت ها روان کننده های ارگانیک یا گیاهی ساخته شده از گیاه یا سایر مواد سازگار با محیط زیست تولید کرده اند.

مزایا

بسیاری از روان کننده های طبیعی عاری از پارابن هستند ، ماده نگهدارنده ای که برای سلامتی مضر است. آنها همچنین از ترکیبات ارگانیک استفاده می کنند که برای محیط زیست بهتر و برای واژن بی خطر هستند.

معایب

روان کننده های طبیعی ممکن است ماندگاری کوتاه تری داشته باشند. آنها همچنین ممکن است بیش از یک روان کننده سنتی هزینه بر باشند.

نکات مهم در خرید ژل لوبریکانت واژینال

البته همه روان کننده های واژینال دارای کارآیی یکسان نیستند. برخی از ژل ها بسته به نیاز شما برای شما بهتر از سایرین کار می کنند.

اگر با خشکی واژن سر و کار دارید. روان کننده های “گرم کننده” ممکن است کمکی نکنند ، زیرا حاوی گلیسیرین هستند و به سرعت خشک می شوند. روان کننده های طولانی مدت سیلیکونی بهترین گزینه برای شما هستند.

اگر مستعد ابتلا به عفونت های مخمری هستید. از ژل های لوبریکانت واژینال بر پایه گلیسیرین اجتناب کنید. این ترکیب می تواند واژن شما را تحریک کرده و باکتری های خوب را از بین ببرد و باعث ایجاد عفونت شود.

اگر به دنبال روان کننده ای باشید که روی بسته بندی آن “اسپرم دوست” یا “مناسب برای باروری” است. SourceTrusted Source نشان می دهد که برخی از روان کننده ها می توانند تأثیر منفی بر تحرک اسپرم داشته باشند.

اگر می خواهید از کاندوم استفاده کنید. از هرگونه هزینه ای برای ژل های لوبریکانت مبتنی بر روغن خودداری کنید. هیچ چیز کاندوم لاتکس را سریعتر از روان کننده های روغنی از بین نمی برد.

اگر می خواهید از وسایل جنسی استفاده کنید. با یک روان کننده بر پایه آب انجام دهید. اگر وسایل جنسی شما از سیلیکون ساخته شده است ، روان کننده های مبتنی بر سیلیکون می توانند با گذشت زمان لاستیک آنرا را تجزیه کنند.

اگر می خواهید در حمام فعالیت جنسی داشته باشید. روانساز مبتنی بر سیلیکون را انتخاب کنید. محصولات مبتنی بر آب به محض اینکه زیر دوش هستید ، شسته شده و از بین می روند.

 چه نکات دیگری را در خرید ژل لوبریکانت واژینال لحاظ کنیم ؟

اگر چه روان کننده های روغنی برای استفاده بی خطر هستند ، اما می توانند بیشتر کاندوم ها را بی اثر جلوه دهند. ممکن است باعث تحریک واژن نیز شوند.

همچنین باید استفاده از روان کننده حاوی رایحه یا طعم دهنده را محدود کنید. این مواد شیمیایی ممکن است باعث تحریک شوند.

برخی از مواد موجود در لوبریکانت های روغنی به احتمال زیاد منجر به التهاب یا سوزش می شوند و کسانی که حساس هستند باید خودداری کنند. این مواد شامل:

گلیسرین

nonoxynol-9

پروپیلن گلیکول

کلرهگزیدین گلوکونات

آیا روان کننده به عنوان مرطوب کننده واژن استفاده می شود ؟

مرطوب کننده های واژن می توانند به جلوگیری از خارش عمومی و سوزش کمک کنند ، اما مرطوب بودن صرفاً برای دخول جنسی کافی نیست .

این بدان دلیل است که مرطوب کننده ها ، بر خلاف روان کننده ها ، به پوست جذب می شوند. برای سهولت در خشکی آنها باید به طور مرتب مورد استفاده قرار گیرند.

اگر قصد انجام هر نوع فعالیت جنسی را دارید ، ممکن است هنوز هم برای افزایش راحتی از روان کننده استفاده کنید.

نحوه استفاده موثر از لوبریکانت

در حقیقت یک روش “درست” یا “اشتباه” برای استفاده موثر از روان کننده وجود ندارد. اما چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا روند ساده تر شود:

روی حوله دراز بکشید تا از ریختن ژل روی زمین جلوگیری شود.

ژل قبل از استفاده در دستان خود گرم کنید.

روان کننده را به عنوان بخشی از مقدمه برای تقویت برانگیختگی در نظر بگیرید.

ژل لوبریکانت را درست قبل از فعالیت جنسی بمالید.

هنگام استفاده ریلکس باشید تا واژن به اندازه کافی مرطوب شود. روان کننده را روی آلت خود نیز می توانید بمالید.

مجدداً ارزیابی کنید که چقدر از ژل لوبریکانت استفاده کرده اید ، و در صورت لزوم دوباره استفاده کنید.

آیا ژل لوبریکانت واژینال عوارض جانبی دارد؟

بیشتر روان کننده ها عاری از عوارض جانبی هستند. با این وجود ، ممکن است نسبت به چیزی که در ژل لوبریکانت است ، واکنش آلرژیک داشته باشید.

در صورت بروز هر یک از علائم زیر بعد از استفاده به پزشک خود مراجعه کنید:

در تنفس مشکل دارد

هر گونه تورم ، به خصوص زبان ، گلو یا صورت

سوزش

راش

خارش

همچنین در صورت ابتلا به عفونت های مخمر بعد از زمانی که از روان کننده استفاده کردید ، به پزشک مراجعه کنید.

توصیه نهایی

روان کننده های واژینال می توانند یک روش عالی برای کمک به افزایش لذت جنسی باشند. رطوبت اضافه شده می تواند هرگونه اصطکاک یا ناراحتی را کاهش دهد و به افزایش برانگیختگی کمک کند.

هنگام تصمیم گیری خرید انواع ژل لوبریکانت واژینال، راحتی و امنیت خود را در خاطر داشته باشید. چقدر نیاز به روانکاری دارید و اگر قبلاً استفاده نموده اید آیا به آن حساسیت داشته اید یا خیر .

منبع : healthline

اشتراك گذاری نوشته


#ایران_عزیز_قوی_باش : همه در کنار هم برای غلبه بر کرونا