چسب ضد درد

چسب ضد درد

چسب ضد درد

چسب های پزشکی به خصوص چسب ضد درد / پچ ضد درد برای تسکین درد کوتاه مدت و همچنین درد مزمن در دسترس هستند و در صورت استفاده صحیح می توانند تسکین درد قابل توجهی داشته باشند. بیماران باید از قبل و بعد از استفاده از چسب های تسکین درد دست خود را بشویند تا از آلوده شدن فضای فیزیکی چسب و محل درد جلوگیری شود.

پچ ضد درد فقط باید روی پوست سالم استفاده شود . از چسب های ضد درد نباید بر روی پوست ترک خورده  ، بریده یا خراشیده شده استفاده کرد. آنچه در این مقاله خواهید خواند :

  • کاربرد چسب ضد درد
  • نحوه استفاده از چسب ضد درد
  • انواع چسب ضد درد
  • هشدارهای سازمان غذا و داروی آمریکا در مورد چسب های ضد درد
  • توصیه در مورد چسب ضد درد

آیا چسب های ضد درد می توانند باعث افزایش درد شوند ؟

کاربرد چسب ضد درد

چسب های پزشکی برای تسکین درد کوتاه مدت و همچنین درد مزمن در دسترس هستند و در صورت استفاده صحیح می توانند تسکین درد قابل توجهی داشته باشند. چسب های ضد درد برای افرادی که به دلیل سوزش معده ، زخم ها یا دلایل دیگر قادر به تحمل داروهای خوراکی نیستند ، یک انتخاب محبوب است. مانند همه داروها ، خطرات استفاده از چسب ضد درد وجود دارد .  و آنها باید فقط مطابق دستور پزشک متخصص بهداشت و درمان استفاده شوند.

نحوه استفاده از چسب ضد درد

بیماران باید از قبل و بعد از استفاده از چسب های تسکین درد دست خود را بشویند تا از آلوده شدن فضای فیزیکی چسب و محل درد جلوگیری شود.

پچ ضد درد فقط باید روی پوست سالم استفاده شود . از چسب های ضد درد نباید بر روی پوست ترک خورده  ، بریده یا خراشیده شده استفاده کرد. در بعضی موارد ، پچ های ضد درد می توانند باعث تحریک ، تاول یا احساس سوزش در محل استفاده شوند. این عوارض جانبی معمولاً خفیف است و بعد از چند ساعت از بین می رود.

مشکلاتی در مورد استفاده از چسب های برش خورده که برای استفاده از دوز کمتری از دارو گزارش شده است ، وجود دارد. چسب ها نباید بریده شوند و بیماران نباید از چسب های تسکین دهنده درد که بریده شده ، پاره شده و یا آسیب دیده است استفاده کنند مگر اینکه پزشک خود این کار را انجام دهد.

مانند همه داروها ، چسب های ضد درد باید به دور از کودکان و حیوانات خانگی نگهداری شوند. بهترین راه برای دور ریختن آن بدین صورت است که آن را تا کرده تا قسمت چسب به خود بچسبد. چسب ضد درد استفاده شده باید دور انداخته شود تا بچه ها و حیوانات اهلی با آنها در تماس نباشند.

انواع چسب ضد درد

چسب ضد درد حاوی دیکلوفناک اپولامین که دارای داروی ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID) است . به طور کلی برندهای چسب ضد درد با این ترکیب از مسکن های ضد درد شامل آسپرین ، ایبوپروفن و ناپروکسن تولید می شوند. این چسب تسکین دهنده درد برای درد ناشی از برآمدگی ، فشار عضلانی یا سایر صدمات جزئی تجویز می شود. در صورت عدم وجود چین و چروک پوست در محل درد ، می توان این پچ ضد درد را استفاده نمود. مانند سایر NSAID ها ، خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی از جمله حمله قلبی یا سکته مغزی در بیمارانی که از Flector استفاده می کنند وجود دارد. همچنین احتمال سوزش ، التهاب یا خونریزی در معده یا سایر نقاط دستگاه گوارش وجود دارد ، اگرچه ممکن است خطر ابتلا به آن با فلکتور کمتر از NSAID های خوراکی باشد.

لیدودرم (لیدوکائین) :

این دارو یک بی حس کننده موضعی است که اغلب برای بیمارانی که از درد زونا رنج می برند (نورالژی بعد از تبخال) تجویز می شود. تا زمانی که پوست دست نخورده باشد ، باید در نزدیکی ناحیه ای که بیشترین درد در آنجا است ، اعمال شود. لیدودرم برای برخی از بیماران برای ورم مفاصل نیز مورد استفاده قرار می گیرد. چسب را می توان مستقیماً بر روی مفصلی که باعث درد می شود ، گذاشت.

 فنتانیل :

این دارو برای درمان درد مزمن متوسط تا شدید استفاده می شود. فنتانیل همچنین به عنوان یک داروی عمومی در دسترس است ، یک داروی ضد درد مخدر قوی است و باید آن را فقط در افرادی که دردهای طولانی مدت و مزمن دارند پس از سایر داروهای تسکین دهنده درد از جمله سایر مواد مخدر استفاده کنند. این دارو برای درد های کوتاه مدت ، سردرد یا درد بعد از جراحی یا اقدامات دندانپزشکی در نظر گرفته نشده است.

هشدارهای سازمان غذا و داروی آمریکا در مورد چسب های ضد درد

این احتمال وجود دارد که بدن فرد ممکن است توسط فنتانیل تحریک شود . همچنین احتمال اعتیاد وجود دارد ، اگرچه در صورت استفاده صحیح ، فنتانیل می تواند باعث تسکین درد بی خطر و مؤثر شود. پزشک در تجویز فنتانیل باید بیمار را در استفاده ایمن از آن آموزش دهد و بر بیمارانی که از آن استفاده می کنند باید نظارت کند.

در سال ۲۰۰۵ ، FDA هشدارهایی درباره ایمنی پچ ضد درد / پچ فنتانیل صادر کرد. هشدار دیگر در سال ۲۰۰۷ پس از گزارش افزایش بیش از حد دوز تصادفی صادر شد. مصرف بیش از حد زمانی اتفاق می افتد که بیش از یک چسب در یک زمان استفاده می شود و زمانی که غیر بیمار – مانند کودک – به طور تصادفی با یک چسب ضد درد در تماس باشد. در سال ۲۰۱۲ ، FDA هشدارهای خود را در مورد چسبهای فنتانیل پس از فوت چندین کودک در اثر معرض قرار گرفتن تصادفی مجددا تکرار کرد. در سال ۲۰۱۳ ، FDA نیاز به تغییر رنگ در نوشته های روی چسب های فنتانیل را برای مشاهده راحت تر اجباری کرد.

طبق گزارش FDA :
“کودکان کوچک در اثر قرار گرفتن در معرض تصادفی چسب های پوستی حاوی فنتانیل ، یک داروی تسکین دهنده درد ، مرده اند یا به طور جدی بیمار شدند. مالیدن بر روی دهان یا روی پوست  — با کند شدن تنفس و افزایش سطح دی اکسید کربن در خون می تواند باعث مرگ شود. “

گرما همچنین می تواند دوز فنتانیل تحویل شده توسط پچ را افزایش دهد. اگرچه پچ ضد درد در هنگام استحمام پوشیده می شود ، اما دوش گرم یا حمام طولانی می تواند ریسک  بیش از حد را افزایش دهد. همچنین نباید از وان های گرم ، پتو های برقی ، قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در معرض آفتاب و پدهای گرمایشی استفاده نمود. در نهایت ، چسبهای ضد درد فنتانیل می توانند خطرناک باشند یا در صورت استفاده نادرست عوارضی ایجاد کنند.

توصیه در مورد چسب ضد درد

اگر در مورد استفاده ، اثربخشی یا ایمنی پچ های ضد درد سؤالی دارید ، لطفاً با پزشک خود این نگرانی ها را مطرح کنید. اگرچه چسب های درد موثر هستند ، اما باید از آنها با خیال راحت ، به درستی و تحت نظر پزشک استفاده کنید. دور نگه داشتن چسبهای ضد درد از کودکان و حیوانات خانگی بسیار مهم است.

منابع : verywellhealth – fieldviewsolutions

اشتراك گذاری نوشته