پیاده روی و ترک سیگار در نوجوانان

پیاده روی برای ترک سیگار در نوجوانان

پیاده روی برای ترک سیگار در نوجوانان

اشتراك گذاری نوشته

پیاده روی و ترک سیگار در نوجوانان

تازه-های-سلامتی-پیاده-روی-و-ترک-سیگار

 

اثر پیاده روی بر ترک سیگار در نوجوانان

در این مقاله از مجموعه مقالات تازه های سلامتی به پژوهشی با عنوان پیاده روی و ترک سیگار در نوجوانان و اثر پیاده روی در ترک کردن سیگار می پردازیم.

در مطالعه ای که بر روی تعدادی از نوجوانان توسط پژوهشگران دانشگاه بهداشت عمومی و خدمات بهداشتی درمانی جورج واشینگتون صورت پذیرفت، نشان داد که:
ورزش به نوجوانانی که سعی در ترک سیگار دارند، کمک می کند. نوجوانانی که تعداد روزهای شامل حداقل ۲۰ دقیقه پیاده روی – معادل با یک پیاده روی کوتاه – را افزایش می دهند، مقاومت بیشتری نسبت به دیگران همتایان خود در کشیدن سیگار دارند.
این مطالعه نشان داد که افزایش فعالیت بدنی، بدون دخالت دیگر متغیرها، به ترک سیگار این گروه سنی کمک می کند.
در بررسی های مشابه قبلی، برخی نوجوانان در برنامه های تشویقی ضد سیگار که با یک برنامه تناسب اندام همراه بود در حالیکه دیگران تنها در برنامه های ترک سیگار یا گوش دادن به سخنرانی های کوتاه ضد سیگار شرکت می کردند.

بر اساس این پژوهش افزایش تعداد روزهای یک پیاده روی ۲۰ دقیقه ای اثر قابل ملاحظه ای در کاهش تعداد سیگارهای مصرفی نوجوانان دارد.

چرا پیاده روی مفید است 

شروع به پیاده روی کنید، اینکار ایجاد نشاط اجتماعی هم می گردد. دانشمندان علوم اجتماعی دریافتند که با افزایش تعداد افراد در پیاده روی ، میزان خشونت محله ها کاهش می یابد و اقتصاد محلی بهبود می یابد. این نیز یک راه فوق العاده برای دیدار با افراد جدید و ارتباط با همسایگان است. بعد از شام یک پیاده روی با فرزندانتان انجام دهید. این می تواند برقراری ارتباط بهتر، کاهش مشکلات رفتاری و بهبود عملکرد تحصیلی را ارتقا دهد.

پیاده روی حتی می تواند به خلق و خوی شما کمک کند. تعدادی از مطالعات نشان داده اند که این کار برای کاهش افسردگی نیز موثر است. این می تواند به کاهش استرس های روزمره کمک کند. تنش ایجاد شده  به راحتی در اثر پیاده روی کاهش می یابد و در حالت طبیعی موجب افزایش سطح اندورفین می شود.