نکاتی مفید برای سلامت قلب

نکاتی مفید برای سلامت قلب

نکاتی مفید برای سلامت قلب

اشتراك گذاری نوشته

نکاتی مفید برای سلامت قلب

نکاتی مفید برای سلامت قلب

نکاتی مفید برای سلامت قلب

نکاتی مفید برای سلامت قلب موضوع این مقاله علمی سلامت در بخش کمپین آگاهی و سلامت است که به بررسی نقس سبک زندگی در سلامت قلب می پردازد.

قلب شما در تمام طول زندگیتان سخت برای شما کار میکند . ایجاد یک تغییر کوچک در عادتهایتان میتواند تفاوت واقعی در زندگی ایجاد کند .

دنالد لوید جونز مدرس دانشکده پزشکی دانشگاه Feinberg  میگوید : این مثل یافتن چشمه جوانی است ، کسانی که این اقدامات را دنبال میکنند ، نه تنها بیشتر زندگی میکنند ، بلکه زمان زیادی را بدون بیماری های قلبی و عروقی در سلامت سپری می کنند .

حتی در حالت بهتر ، شما مجبور نیستید همه موارد زیر را یکباره انجام دهید .  اگر فقط یک یا دو مورد از این موارد را بهبود ببخشید ، کمتر احتمال ابتلا به بیماری قلبی وجود دارد . البته ، بیشتر روش هایی که در این لیست دنبال میکنید ، بهترین هستند .

۱ – عدد شانس هفت

دفعه بعدی که وسوسه شدید که بیشتر از آنکه باید تا دیر وقت بیدار بمانید ، به یاد بیاورید که چه بالشت راحتی خواهید داشت – و خواب تمام شب چقدر برای قلب شما خوب است .

در یک مطالعه ،جوانان و میانسالانی که ۷ ساعت در شب میخوابند کمبود کلسیم در عروق خونی ( یک نشانه بیماری قلبی زودرس ) آنها  نسبت به کسانی که ۵ ساعت یا کمتر و یا ۹ ساعت یا بیشتر میخوابند ، وجود دارد.

نوع روی هم رفتن چشمها هم خیلی مهم است . کسانی که میگویند خواب خوب دارند قلب سالم تری نسبت به کسانی دارند که به طور صحیح نمیخوابند .

اگر شما در به خواب رفتن مشکل دارید و یا در طول شب بی خوابی دارید ، و یا بعد از خواب شبانه احساس شادابی ندارید ، با پزشک خود صحبت کنید که چگونه عادت های خواب سالم میتواند خواب شما را بهبود ببخشد .

۲ – فشار خون خود را پایین نگه دارید

بررسی منظم فشار خون توسط پزشک معالج بسیار مهم است. اگر فشار خونتان خیلی بالا رفت ، نیروی اضافی میتواند به دیواره های عروق آسیب برساند و بافت اسکار ایجاد کند . این کار خون را برای رساندن اکسیژن به قلب سخت تر میکند . قلب باید سخت تر پمپاژ کند و زودتر فرسوده میشود . اگر اکسیژن کافی نباشد اعضای بدن شروع به مردن میکنند .

نکاتی مفید برای سلامت قلب

نکاتی مفید برای سلامت قلب

در صورتی که  ۱۸ تا ۳۹ سال سن دارید فشار خونتان را هر ۳ تا ۵ سال چک کنید . اگر ۴۰ سال یا بیشتر دارید یا اگر فشار خون بالایی دارید ، هر سال آن را چک کنید .

نمک را قطع کنید. عادت های غذایی سالم داشته باشید ( به میوه ها ، سبزیجات ، و همه غلات فکر کنید و به پروتئین تکیه کنید ) . استرس خود را کنترل کرده و ورزش کنید . این تغییرات گاهی برای برگرداندن فشار خونتان رو به نرمال کافی هستند . اگر نه ، پزشکتان ممکن است توصیه کند شما دارو مصرف کنید .

۳ – کم کردن چربی های اشباع شده

برای کمک به شریان های قلب خود ، چربی های اشباع شده که اصولا در گوشت و غذا های روزانه پر چرب پیدا میشود را از بین ببرید . گزینه های کاهش وزن و کاهش چربی را انتخاب کنید .

همچنین ، چربی های ترانس که در بعضی غذاهای فراوری شده پیدا میشود را کلا حذف کنید . آنها سطح کلسترول بد شما را بالا میبرند .لیست هر مواد خوراکی که میگوید هیدروژنه و یا هیدروژنه شده را چک کنید ، آنها چربیهای ترانس هستند .

۴ – آزمایش دیابت را فراموش نکنید

میلیون ها انسان هم آن را میشناسند و هم نمیشناستد . دیابت خطرناک است چون در طول زمان ، قند خون بالا به شما آسیب می رساند و شما را در معرض خطر بیماری قلبی قرار میدهد .

می خواهید در مورد دیابت بیشتر بدانید :

بهداشت و دیابت

پزشک شما باید قند خون شما را اگر بالای ۴۵ سال سن دارید ، اگر باردار هستید و یا اگر اضافه وزن دارید و عامل خطر دیگری برای دیابت دارید، چک کند .

اگر متوجه شدید که دیابت دارید ، با پزشکتان روی سبک زندگیتان ( رژیم غذایی و ورزش ) و هر دارویی که احتیاج دارید کار کنید .

اگر قند خون شما روی مرز است ، پیش دیابت نامیده میشود ، اکنون اقدام کنید تا همه چیز را عوض کنید .

یک مبادله ساده این است که کربوهیدرات های فرآوری شده ( مانند برنج سفید ) را با غلات غنی از فیبر ( مانند برنج قهوه ای ) عوض کنید . هر تغییر مثبت در آنچه که میخورید و یا مقدار فعالیتی که دارید به شما کمک میکند . با گذر زمان قادر به انجام کارهای بیشتری خواهید بود .

۵ – بیشتر فعالیت کنید

نکاتی مفید برای سلامت قلب

نکاتی مفید برای سلامت قلب

به طور ساده ، میتوانید ۵ روز در هفته ، ۳۰ دقیقه در روز تمرینات متوسط را هدف قرار دهید . این شامل هر فعالیتی می شود که باعث عرق کردن شما شود. .

لوید جونز میگوید : اگر هیج کاری انجام نمیدهید ، انجام دهید . و اگر کاری انجام میدهید بیشترش کنید .

همچنین به زمانی که به صورت نشسته میگذرانید توجه کنید ، حتی در کار ، در ماشین تان ، و یا روی مبل منزلتان . این زمان را کاهش دهید .

مونیکا سنگهاوی (Sanghavi) استادیار قلب و عروق در مرکز پزشکی southwestern دانشگاه تگزاس میگوید : همه ما حالا میدانیم که حتی اگر در روز ۳۰ دقیقه ورزش میکنیم ، ۲۳ ساعت و ۳۰ دقیقه استراحت برای قلب ما ضرر دارد .

با دوره نشستن های طولانی خداحافظی کنید و برای کارهایی مثل حرف زدن با تلفن و یا تماشای تلویزیون بایستید و یا راه بروید .

۶ – پاک سازی

وقتی سوخت پاک به قلبتان برسد ، بهتر کار میکند . این یعنی مقدار زیادی از غذاهای کامل گیاهی ( مثل میوه ، سبزیجات ، آجیل ها . دانه ها ) و کمتر غذاهای فرآوری شده ( مانند نان سفید ، پاستا ، کراکر و کوکی ) .

لوید جونز میگوید : این حکمت زمان است ، آخرین نمونه ها از طریق رسانه بیش از حد نمایش داده شد اما اصل الگوی خوردن که باعث سلامت قلب میشود چند دهه تغییر نداشته است .

یکی از سریعترین راه های پاکسازی رژیم تان قطع نوشیدنی هایی  مانند سودا است که فاقد فیبری هستند که در میوه های طبیعی وجود دارد.

۷ – فراتر از آنچه هستید فکر کنید

اگر وزن شما متعادل است از دکتر خود بپرسید . برای کم کردن وزن فقط کالری و ورزش مهم نیست .مطمئنا شما می خواهید عادات غذایی تان را تغییر دهید و فعال تر باشید . اما در این راه شیوه های بسیاری وجود دارد.

برای خیلی از مردم “خوردن هیجانی” یعنی جایی که راحت و بدون استرس هستند . بنابراین اگر تغییر این الگو دشوار است ، صحبت با یک مشاور برای پیدا کردن راههای دیگر برای رسیدن به این شرایط مفید است.

۸ – سیگار را ترک کنید ، چه واقعی و چه الکترونیکی

دود و دم برای قلب شما مضر است ، اگر سیگار میکشید ، ترک کنید و با اطرافیان تان که دائم سیگار میکشند معاشرت نکنید .

سیگار های الکترونیکی عمومی شده اند ، ولی کاملا بی مشکل نیستند . لوید جونز میگوید : آنها شامل مواد شیمیایی موجود در سیگار نیستند و به کسانی که میخواهند سیگار کشیدن را ترک کنند کمک میکنند . ولی هنوز حاوی نیکوتین هستند ، پس هدف شما باید ترک کامل باشد ، نه اینکه  فقط به یک نسخه کمتر سمی تبدیل شود .

۹ – چیزهایی را که دوست دارید بیشتر انجام دهید

سنگهاوی (Sanghavi) میگوید : من به بیماران خود میگویم استرس شان را در راه سلامت مدیریت کنند ، چه با مدیتیشن ، یوگا یا با ورزش ، این واقعا مهم است .

با نزدیکان خود بودن ، حرف زدن ، خندیدن ، اعتماد به نفس و لذت بردن را هدف خود در زندگی قرار دهید؛ چرا که برای سامت روحی و سلامت قلبی تان بسیار مفید است.

۱۰ – هر موفقیت را جشن بگیرید

این چنین تغییراتی زمان بر و طولانی هستند . به پیشرفت فکر کنید نه کمال و برای هر قدم مثبتی که بر میدارید به خودتان جایزه بدهید . از خانواده و دوستان تان بخواهید که شما را حمایت کنند و به شما ملحق شوند ، آینده قلب شما بهتر خواهد بود .

مقاله علم و سلامتی زیر را برای افزایش آگاهی شما در مورد سلامت قلب پیشنهاد می کنیم :

مواد غذایی مفید برای سلامت قلب

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی روبینا بازار