نحوه استفاده از اسپری های تاخیری

نحوه استفاده از اسپری های تاخیری

نحوه استفاده از اسپری های تاخیری

دستور العمل استفاده از اسپری تاخیری (delay spray) بسیار حائز اهمیت است . آیا اخیراً اسپری تاخیری را خریداری کرده اید یا به فکر خرید اسپری تاخیری هستید ؟ در این صورت ، ممکن است چند سوال در مورد استفاده صحیح از آن داشته باشید. آنچه در این مقاله در مورد خرید و دستورالعمل استفاده از اسپری تاخیری خواهید خواند :

همه اسپری های تاخیری یکسان نیستند

یک روش استاندارد برای دستورالعمل استفاده از اسپری تاخیری

 1. در استفاده از اسپری عجله نکنید
 2. انتخاب درست ناحیه مناسب
 3. عدم نعوظ یا نعوظ ؟
 4. چه مدت قبل از رابطه جنسی از اسپری تاخیری استفاده کنیم ؟
 5. آیا باید قبل از رابطه جنسی آلت تناسلی را بشوییم ؟
 6. دستان خود را بشویید
 7. ماندگاری اسپری تاخیری تا چه مدت است ؟
 8. آیا می توانید رابطه جنسی محافظت نشده را انتخاب کنید یا از کاندوم استفاده کنید؟
 9. آیا می توانید رابطه جنسی دهانی داشته باشید؟
 10. آیا می توان برای بارداری هم از اسپری تاخیری استفاده نمود ؟
 11. جلوگیری از هدر رفتن اسپری
 12. تفاوت کرم های تاخیری و اسپری های تاخیری ؟

نحوه استفاده از اسپری های تاخیری – پاسخ به سوالات شما

آیا اخیراً برندهای اسپری تاخیری را خریداری کرده اید یا به فکر خرید اسپری تاخیری هستید ؟ در این صورت ، ممکن است چند سوال در مورد استفاده صحیح از آن داشته باشید.

این احتمالاً یکی از رایج ترین موضوعاتی است که در خرید اسپری تاخیری وجود دارد . در این مقاله امیدواریم تمام سؤالاتی را که مرتبا در ذهن شما ایجاد می شود ، پوشش دهیم.

و اگر بیشتر علاقه مند به اطلاعات عمومی در مورد آنها هستید ، ترجیحاً مقاله ما با عنوان مزایا و اثرات جانبی کرم ها و اسپری های تاخیری را مطالعه نمایید .

همه اسپری های تاخیری یکسان نیستند

فکر می کنیم مهم است که بگوییم اسپری ها و کرم های تاخیری همگی به یک شکل کار نمی کنند و ویژگی های متفاوتی دارند.  بسیاری از اسپری های بی حسی کاملاً مشابه هستند ، اما اغلب تفاوتهای بسیار مهمی وجود دارد.

به همین دلیل مهم است که دستورالعمل های ارائه شده و وب سایت سازنده را بایستی بررسی کنید. البته در بعضی موارد مشکل کوچکی وجود دارد : همه اسپری ها دارای یک وب سایت اختصاصی با دستورالعمل نیستند.

متأسفانه ، تعداد زیادی اسپری لیدوکائین عمومی برای فروش آنلاین پیدا می کنید که دستورالعمل محدودی دارند. به همین دلیل به نظر ما بهتر است به جای کالای عمومی با یک نام عالی ، با برندهایی که یک تیم اختصاصی در پشت سر خود دارند ، در ارتباط باشید.

یک روش استاندارد برای دستورالعمل استفاده از اسپری تاخیری

اگر اسپری که خریداری کرده اید دستورالعمل روشنی نداشته باشد ، شما چهار انتخاب دارید :

 • سعی کنید دستورالعمل ها را پیدا کنید ،
 • از آنها استفاده نکنید  و
 • محصولی متفاوت پیدا کنید یا
 • با پیروی از دستورالعمل های استاندارد سایر محصولات را آزمایش کنید.

بیشتر اسپری های لیدوکائین و بنزوکائین به روشی مشابهی که در این مقاله به آنها اشاره می کنیم ، کار خواهند کرد. با این حال ، تأکید بر این نکته مهم است که اگر این دستورالعمل ها را برای کالای دیگری دنبال می کنید ، یا از روشهای مختلفی استفاده می کنید ، مراقب باشید.

 1. در استفاده از اسپری عجله نکنید

اولویت در این است که فقط با ۱ پاف اسپری شروع کنید ، بنابراین می توانید بررسی کنید که آیا پوست شما واکنش نشان می دهد یا خیر . اکثر افراد حساسیتی نسبت به استفاده از اسپری تاخیری ندارند . اما اگر می خواهید به آلت تناسلی خود اسپری کنید ، باید محتاط باشید.

و اگر فهمیدید که فقط یک یا دو پاف اسپری برای شما کار می کند ، می توانید از محصول مدت زمان طولانی تری استفاده کنید و در هزینه خود صرفه جویی کنید.

این توصیه ای است که برند اسپری تاخیری در بازار درباره تعداد پاف اسپری ها می دهند:

 • بعضی از برند ها در دستور العمل خود ۳ پاف اسپری یا بیشتر را توصیه می کنند ، اما بیشتر از ۱۰ پاف را توصیه نمی کنند .
 • بعضی از برندهای اسپری تاخیری ۳ تا ۵ پاف اسپری را مجاز می دانند.
 • تعدای از برند های اسپری تاخیری ۲ پاف را پیشنهاد می کنند.
 • سایر برندهای اسپری تاخیری ۲ تا ۵ پاف اسپری را توصیه می کنند.

در حالت ایده آل ، شما باید بتوانید حداقل تعداد پاف اسپری هایی را که برای شما مناسب است پیدا کنید و سپس در صورت نیاز دوباره آن عدد را تکرار کنید. بعضی از افراد ممکن است به ۱ پاف اسپری نیاز داشته باشند ، بعضی دیگر تا ۵  پاف اسپری را نیاز دارند. این مسئله به صورت آزمون و خطا توسط خود شخص قابل حل است.

 1. انتخاب درست ناحیه مناسب

شما می توانید مشاوره های متناقضی در مورد محل دقیق اسپری تاخیری دریافت کنید. فکر می کنیم بهترین کار این است که روی حساس ترین قسمت های آلت تناسلی خود آزمایش و اسپری کنید نه بر روی کل ناحیه تناسلی. اگر این کار را انجام دهید ، احتمال بیشتری وجود دارد که اگر در ناحیه نامناسب اسپری بزنید حالت نعوظ را از دست بدهید یا لذت جنسی شما کاهش یابد.

آنچه برندهای اسپری تاخیری معمولاً پیشنهاد می دهند ، یکی از مناطق زیر است :

 • قسمت زیرین آلت تناسلی.

 • سر و تنه آلت تناسلی

 • سر آلت تناسلی

 • سر و ناحیه زیرین آل تناسلی

پس از اسپری کردن ، آلت تناسلی را به آرامی مالش دهید تا مایع اسپری به خوبی جذب شود. این کار بیش از ۱۰-۲۰ ثانیه طول نمی کشد ، اگر آن را در تنه و همچنین سر ناحیه تناسلی استفاده کرده باشید.

و باز هم ، با برخی آزمایشات ، باید بتوانید دریابید که کدام قسمت از آلت تناسلی شما نیاز به هدف گیری دارد و چه در چه قسمت هایی استفاده نکنید. حتماً دستورالعمل های داخل اسپری بی حسی را مطالعه نمایید.

 1. عدم نعوظ یا نعوظ ؟

فرقی نمی کند که اسپری را هنگام نعوظ یا عدم نعوظ استفاده کنید. به همان اندازه خوب کار خواهد کرد ، بنابراین تصمیم گیری در مورد آن به شما بستگی دارد.

 1. چه مدت قبل از رابطه جنسی از اسپری تاخیری استفاده کنیم ؟

باز هم ، اسپری های مختلف زمان بندی های مختلفی دارند. هیچکدام از آنها به شما اجازه نمی دهند که بلافاصله پس از استفاده از اسپری رابطه جنسی برقرار کنید. همیشه زمان انتظار برای اطمینان از جذب و کارکرد آن وجود دارد ، که همچنین اثر این بی حسی به شریک جنسی تان منتقل نشود.

این زمان توسط برندهای اسپری تاخیری معمولاً بین ۵ تا ۱۰ دقیقه است.  بنابراین اگر می توانید از اسپری لیدوکائین یا بنزوکائین استفاده کنید ، ۵-۱۰ دقیقه بسیار بی خطر است.

     ۵. آیا باید قبل از رابطه جنسی آلت تناسلی را بشوییم ؟

این احتمالاً یکی از زمینه های اصلی سردرگمی است ، زیرا شرکت ها به ندرت به شما می گویند دقیقاً منظور شان از شستشوی اضافی چیست. با پارچه نمدار ، آب ، آب صابون ، فوراً ، یا درست قبل از رابطه جنسی؟

بعضی از اسپریهای تاخیری از این نظر منحصر به فرد هستند. چرا که اسپری دارای فناوری جذب است به این معنی که لازم نیست قبل از رابطه جنسی آن را پاک کنید. با این حال ، آنها توصیه می کنند قبل از رابطه جنسی دهانی ، ناحیه تناسلی را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

دستورالعلمی بهداشتی در استفاده از اسپری تاخیری

 •     اسپری کنید و ناحیه مورد نظر را مالش دهید
 •     هرگونه مایع اضافی را با پارچه یا دستمال مرطوب پاک کنید. حتی اگر قادر به دیدن درست نیستید ، به هر حال ممکن است بخواهید آنرا پاک کنید.
 •     دستان خود را بشویید.
 •     منتظر زمان پیشنهادی دستورالعمل ها باشید. این زمان خوبی است که در حالی که آلت خود را برای مدتی بدون تحرک می گذارید ، به نکات بهداشتی دقت داشته باشید.
 •     اگر دوست دارید قبل از رابطه جنسی دوباره شستشو دهید تا اطمینان حاصل شود که هیچگونه انتقال ماده بی حسی وجود نداشته باشد .

مقدار شستشو گیج کننده است زیرا هیچ شرکتی کاملاً مشخص نکرده که چه کاری انجام دهید. خوب است که این کار را با آزمون و خطا مشخص کنید. بعد از مالش پاک کردن سریع ضروری است که باعث از بین بردن هرگونه مایع اضافی می شود.

پس از اتمام زمان جذب ، یک شستشو یا حتی دوش گرفتن می تواند به عدم اطمینان از انتقال ماده بی حسی به شریک زندگی تان کمک کند. اسپری های خوب قطعاً حتی پس از یک حمام گرم طولانی کار می کنند ، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد از بین رفتن بی حسی نخواهید داشت.

 1. دستان خود را بشویید

شرکت های معدودی از این موضوع یاد می کنند ، اما بسیاری از برند اسپری تاخیری توصیه اکید دارند که حتما پس از استفاده از اسپری های تاخیری دستان خود را بشویید . این کار برای این منظور است تا مطمئن شوید که آن را به شریک زندگی خود منتقل نکرده اید یا در نواحی حساس دیگری مانند چشم ها دست خود را نمالید.

 1. ماندگاری اسپری تاخیری تا چه مدت است ؟

این بسیار به شخص و اسپری بستگی دارد. اما ، بیشتر آنها حداقل یک ساعت ماندگاری دارند .

 1. آیا می توانید رابطه جنسی محافظت نشده را انتخاب کنید یا از کاندوم استفاده کنید؟

این مسئله دوباره به برند اسپری بستگی دارد ، اکثر برند ها استفاده از اسپری تاخیری و کاندوم را پیشنهاد می کنند. توصیه می کنیم در صورت استفاده از کاندوم ، به جای اسپری بی حس کننده از کاندوم تاخیری استفاده کنید.

 1. آیا می توانید رابطه جنسی دهانی داشته باشید؟

یک بار دیگر ، برخی برند ها آن را بی ضرر می دانند و برخی دیگر توصیه می کنند این کار را انجام ندهید. دلایل آن معمولاً طعم بد یا خطر انتقال ماده بی حسی به شریک زندگی تان است.

 1. آیا می توان برای بارداری هم از اسپری تاخیری استفاده نمود ؟

هیچ تحقیق علمی در مورد خطر استفاده از لیدوکائین و بارداری انجام نشده است. اما معمولاً پیشنهاد می شود که اگر قصد بارداری وجود دارد از اسپری تاخیری استفاده نکنید.

 1. جلوگیری از هدر رفتن اسپری

راه حل مناسب برای هدر نرفتن اسپری بی حس کننده رعایت فاصله ۲ تا ۳ سانتی متری از ناحیه تناسلی برای استفاده از آن است.

 1. تفاوت کرم های تاخیری و اسپری های تاخیری ؟

اگرچه اسپری ها رایج ترین نوع محصولات بی حس کننده هستند ، اما برخی از آنها به شکل کرم تاخیری وجود دارند. معمولاً کرم های تاخیری توصیه نمی شوند ، زیرا هرگز نمی توانید مطمئن باشید که هر بار چه مقداری را استفاده کنید. با این حال ، در استفاده از کرم های تاخیری می توانید همان دستورالعمل های استاندارد فوق را دنبال کنید.

منبع : risingmaster

    مقاله پیشنهادی : کاندوم اسپرم کش

اشتراك گذاری نوشته