سرنگ ایمن برای بازار پزشکی

سرنگ ایمن برای بازار پزشکی

سرنگ ایمن برای بازار پزشکی

سرنگ ایمن برای بازار پزشکی

سرنگ ایمن برای بازار پزشکی

با توجه به نقش سرنگ در بازار تجهیزات پزشکی و بازار سلامت پرداختن به موضوع سرنگ ایمن برای بازار پزشکی اجتناب ناپذیر است. سرنگ از جمله تجهیزات پزشکی پر مصرف در صنعت تجهیزات پزشکی یکبار مصرف است.

تکنولوژیهای ایمن انقلابی در سرنگ ایمن برای بازار پزشکی به ارمغان آورده است.

تکنولوژی پزشکی و سر سوزن سرنگ

تکنولوژیهای ایمنی پزشکی ، طراحی و تامین راه حل ابزار ایمنی مباحث پزشکی مرتبط با جراحات ناشی از سر سوزن سرنگ است . سرنگ های ایمن با تکنولوژی جدید ، به صورت انفعالی عمل می کنند ، و سر سوزن سرنگ هرگز در طول مدت زمان فرآیند تزریق در معرض دید نمی باشد.

بر خلاف سایر سرنگ های موجود در بازار ، این سرنگ های ایمن کاملاً غیر فعال هستند ، بدین صورت که به صورت کاملاً اتوماتیک کار می کنند.

سرنگ ایمن برای بازار پزشکی

سرنگ ایمن برای بازار پزشکی

با استفاده از یک طراحی اختصاصی برای اطمینان از اینکه سر سوزن هرگز از داخل بسته بندی سرنگ در معرض فضای بیرونی قرار نگیرد ؛ تنها در فرآیند تزریق این سر سوزن در معرض فضای خارجی قرار می گیرد.

طراحی سرنگ ایمن

طراحی این سرنگ شامل یک غلاف سخت و مقاوم در برابر شکستن است تا لحظه ای که سر سوزن خارج نشده است. یک مکانیزم فنر مانند به طور دائمی غلاف را در برابر منبع دارو و بیمار حفظ می کند. این مکانیسم به صورتی است که سر سوزن سرنگ هرگز در معرض تماس با کاربر سرنگ قرار نمی گیرد.

به نسبت رشد تعداد جراحات ناشی از سر سوزن سرنگ آلوده ، تعداد موارد انتقال عفونت از سر سوزن به کاربر بسیار در حال افزایش است.

سازمان بهداشت جهانی گزارش می دهد که در هر سال ۸ تا ۱۲ میلیارد تزریق صورت می پذیرد که بیش از نیمی از آنها نا ایمن هستند.

در نتیجه این مورد باعث شده که بیش از ۸ میلیون موارد جدید هپاتیت B ، دو میلیون موارد جدید هپاتیت C و ۸۰ هزار مورد HIV در سال ثبت گردد.

کارشناسان مراقبت های بهداشتی هر روز ریسک خطر استفاده از سرنگ های غیر ایمن را به جان می خرند. ایجاد جراحت سر سوزن سرنگ یک اتفاق عادی در استفاده از سرنگ است. بر طبق گزارش ANA در آوریل ۲۰۰۷ ، ۴۷ درصد از پرستاران ایالات متحده اظهار داشته اند که حداقل یکبار جراحت ناشی از سر سوزن سرنگ را تجربه کرده اند.

مزایای سرنگ ایمن برای بازار پزشکی

سرنگ یکبار مصرف با سر سوزن ایمن راهی برای کاهش آسیب های استفاده از سرنگ است. هر چند بسیاری به جای استفاده از این نوع سرنگ ، سعی در رعایت احتیاط در استفاده از سایر سرنگ ها دارند ، اما باز هم در معرض خطر قرار خواهند داشت.

برای آگاهی بیشتر در مورد استفاده از سرنگ پیشنهاد می کنیم ، مقاله زیر را مطالعه نمایید :

دفع سرنگ و درمان جراحات ناشی از سرنگ

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی روبینا بازار

اشتراك گذاری نوشته


#ایران_عزیز_قوی_باش : همه در کنار هم برای غلبه بر کرونا