رابطه گروه خونی و از دست دادن حافظه

رابطه گروه خونی و از دست دادن حافظه

رابطه گروه خونی و از دست دادن حافظه

اشتراك گذاری نوشته

رابطه گروه خونی و از دست دادن حافظه

رابطه-گروه-خونی-و-از-دست-دادن-حافظه

رابطه گروه خونی و از دست دادن حافظه

در این مقاله علمی در مورد رابطه خونی و از دست دادن حافظه و عواملی که در این رابطه می تواند منجر به از دست دادن حافظه گردد ، پرداخته می شود.

چندین پژوهش اشاره کرده اند که تغییرات سبک زندگی افراد می تواند مانع از دست دادن حافظه شود ، به عنوان مثال عدم استرس ، قند خون پایین ، و سیگار نکشیدن .امّا مطالعه ی جدید به خطر بالقوه ای که راهی برای جلوگیری از آن نیست اشاره دارد : گروه خونی .

مطالعه ای که بوسیله موسسات ملی سلامت و بخش سلامت و خدمات انسانی ایالات متحده ، و دیگر سازمان ها، انجام شده و در مجله مغز و اعصاب منتشر شده ، این مسئله را تایید کرده است.

نوع گروه خونی بسته به وجود پروتئین های خاص – که آنتی ژن نامیده می شود – موجود در گلبول های قرمز خون ، و  نوع خونی که از والدین ما منتقل می شوند.

چهار گروه خونی وجود دارد : A ،  B ، AB ،  و O . اگر ماده ای بنام عامل RH در سطح گلبول قرمز خون ظاهر شود ، شخص به عنوان RH (مثبت) در نظر گرفته می شود . گروه خونی  O+ شایع ترین نوع گروه خونی است ، در حالیکه  AB-کمتر شایع است.

امّا اکثر گروه های نژادی نسبت مشخصی از گروه های خونی را دارند . برای مثال ، اسپانیایی تبارها تعداد بالایی از انواع گروه خونی O را دارند ، در حالیکه در آسیایی ها گروه خونی B بیشتر وجود دارد.

به گفته نویسندگان این مطالعه جدید ، به سرپرستی دکتر مری کوشمن از دانشگاه پزشکی وِرمونت در برلینگتون ، تنها در حدود ۴% از جمعیت ایالات متحده گروه خونی AB دارند ، با این حال افراد دارای این گروه خونی ۸۲۲% بیشتر از  افراد دارای انواع دیگر دچار مشکلات حافظه که منجر به زوال عقل می گردد ، می شوند.

نتایج نشان می دهند که افراد مورد مطالعه با گروه خونی AB ، ۶% از گروهی که اختلال شناختی داشته اند را تشکیل می دادند ، در مقایسه با ۴۴% جمعیت تشخیص داده شده .

این تیم همچنین متوجه شده در سطوح خون پروتئینی که به لخته شدن خون کمک می کند ، که عامل VIII نامیده می  شود ، ارتباط بالایی بین خطر ابتلا به اختلال شناختی و زوال مغز و این مسئله وجود دارد. کسانی که در این مطالعه سطوح بالاتری از این پروتئین را داشتند ، ۲۴%  بیشتر از کسانی که دارای سطوح پایین تری هستند ، به مشکلات حافظه و مرتبط با تفکر دچار می شوند .

لازم به ذکر است که دکتر کوشمن سرپرست این تیم پژوهشی معتقد است که : ” پژوهش های بیشتری به منظور تأیید این نتایج نیاز است .”

منبع : گروه علم و سلامتی روبینا بازار