دیابت نوع دوم چیست

دیابت نوع دوم چیست

دیابت نوع دوم چیست

اشتراك گذاری نوشته

دیابت نوع دوم چیست

دیابت-نوع-دوم-چیست

دیابت نوع دوم چیست ، پیش دیابت و نشانه های آن کدامند ، شایعترین نوع دیابت و رابطه بین دیابت نوع ۲ و فشار خون بالا موضوعات این مقاله بهداشت و دیابت هستند.

دیابت نوع دوم چیست

 پیش دیابت و نشانه های آن

هیچ نشانه مشخصی برای پیش دیابت وجود ندارد، بنابراین ممکن است بدون آنکه بدانید به آن مبتلا باشید. برخی افراد ممکن است در پیش دیابت نشانه های و یا حتی مشکلات ناشی از دیابت را داشته باشند. با آزمایش برای تشخیص پیش دیابت می توانید از بیماری دیابت جلوگیری نمایید. در صورت دارا بودن پیش دیابت بایستی هر یک یا دو سال یکبار برای دیابت نوع ۲ آزمایش انجام دهید.

دیابت نوع دوم چیست؟

دیابت نوع ۲ شایعترین نوع دیابت است. در دیابت نوع ۲ بدن به اندازه کافی انسولین تولید نمی کند. انسولین برای بدن به منظور استفاده از گلوکُز به عنوان انرژی مورد نیاز است. هنگامی که شما غذا می خورید بدن قند و نشاسته را به منظور تأمین انرژی اولیه برای سلولها به گلوکُز تبدیل می کند. انباشت قند در خون به جای رفتن به سلولها می تواند منجر به دو پیشامد شود:

  •  نرسیدن انرژی به سلولها
  • صدمه دیدن چشم ها، کلیه ها، اعصاب یا قلب با گذشت زمان.

بعضی از گروهها نسبت به دیگران برای ابتلا به دیابت نوع ۲ در معرض خطر بیشتری هستند. دیابت نوع ۲ در آمریکایی های آفریقایی تبار، آمریکای لاتین، آمریکای های بومی و آمریکایی های آسیایی تبار، جزایر اقیانوس آرام و همچنین جمعیت سالمندان شایع تر است.

ارتباط روشنی بین دیابت نوع ۲ و فشار خون بالا یا سطح اختلالات چربی (کلسترول) وجود دارد.

دیابت نوع ۲ اغلب در دوران بزرگسالی و بعد از ۳۰ سالگی رُخ می دهد، با این حال این بیماری در کودکان و نوجوانان در حال رشد است .