دیابت بارداری چیست

دیابت بارداری چیست

دیابت بارداری چیست

اشتراك گذاری نوشته

دیابت بارداری چیست

دیابت-بارداری-چیست

دیابت بارداری چیست

برای بسیاری از افراد غیر دیابتی این سوال ها وجود دارد که دیابت بارداری چیست ، علل دیابت بارداری کدام است و دیابت بارداری چه زمانی آغاز می گردد ؟

به زنان بارداری که از قبل دیابت نداشته اند امّا در طی دوران بارداری سطح قند خونشان بالا می باشد را می گویند به دیابت بارداری مبتلا شده اند. براساس معیارهای تشخیصی اعلام شده برای دیابت بارداری، تخمین زده شده که دیابت بارداری بر ۱۸% از بارداری ها تأثیرگذار است.

علل دیابت بارداری

هنوز به طور دقیق مشخص نشده که چه چیزی منجر به دیابت حاملگی می شود، امّا سرنخ هایی از علت این بیماری وجود دارد. جفت از کودک برای رشد آن پشتیبانی می کند. هورمون های جفت کمک به  رشدِ کودک می کنند. امّا این هورمونها همچنین جلوی عمل انسولین در بدن مادر را مسدود می کند. این مشکل مقاومت انسولین نامیده می شود، که بدن مادر را نیازمند انسولین می سازد. بدن مادر ممکن است به سه برابر انسولین در حالت عادی نیاز داشته باشد.

دیابت بارداری چه زمانی آغاز می گردد ؟

دیابت بارداری هنگامی آغاز می شود که بدن قادر به ایجاد و استفاده از تمام انسولین برای بارداری نمی باشد. بدون انسولین کافی، گلوکُز قادر به ترک خون و تبدیل انرژی نمی باشد. گلوکُز می تواند در خون به اندازه زیاد انباشت شود که به این حالت قند خون می گویند.