درمان HIV در کودکان بدون مصرف دارو

درمان HIV در کودکان بدون مصرف دارو

اشتراك گذاری نوشته

درمان HIV در کودکان بدون مصرف دارو

درمان HIV در کودکان بدون مصرف دارو

درمان HIV در کودکان بدون مصرف دارو

درمان HIV در کودکان بدون مصرف دارو : از سال ۲۰۰۸ ، کودکان مبتلا به بیماری HIV بدون مصرف دارو درمان می شوند.

بر اساس گزارشی از کنفرانس HIV در پاریس ، دانشمندان اعلام کردند که کودک ۹ ساله آفریقای جنوبی که در یک ماهگی که در دروان شیرخوارگی مبتلا به عفونت HIV شده بود، پس از هشت سال و نیم بدون مصرف داروهای ضد HIV این بیماری را سرکوب نمود. این سومین نمونه گزارش شده از تجویز مداوم اچ آی وی در کودکان، بدون درمان ضد HIV بوده است.

پیش از این، کودک متولد شده مبتلا به HIV در سال ۲۰۱۰ با شروع درمان ضد HIV ، پس از گذشت ۳۰ ساعت از تولد وی و توقف درمان در ۱۸ ماهگی، توانست در ۲۷ ماهگی بر این بیماری غلبه کند. همچنین در سال ۲۰۱۵، پژوهشگران گزارش دادند یک کودک فرانسوی متولد در سال ۱۹۹۶ که به مدت ۳ ماه تحت درمان بوده نیز توانسته بر این بیماری غلبه کند.

Anthony S. Fauci ، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی، می گوید:

مطالعات بیشتری برای پی بردن به بهبود طولانی مدت نوزادان مبتلا به HIV نیاز است. با این حال، این مورد جدید امید مان را برای درمان کوتاه مدت کودکان مبتلا به HIV تقویت می کند.

درمان HIV در کودکان بدون مصرف دارو

درمان HIV در کودکان بدون مصرف دارو

گزارشی دیگر از درمان HIV

بیماری گزارش شده از کودک آفریقای جنوبی ، در ۳۷ روزگی تشخیص داده شده بود و سپس این کودک تحت درمان قرار گرفت.  نوزادان آلوده به HIV به طور تصادفی برای دریافت درمان با داروهای ضد رتروویروسی (ART) – داروهای ضد رتروویروسی داروهایی برای درمان عفونت که عمدتاً مربوط به نقص در ایمنی اکتسابی یا ویروس HIV می باشد بکار می روند –  در بازه زمانی ۴۰ یا ۹۶ هفتگی مورد معالجه قرار می گیرند. کودک مورد مطالعه در این گزارش به گروهی ۱۴۳ نفری از نوزادانی متعلق بوده که به مدت ۴۰ هفته ART اولیه دریافت کرده اند.

قبل از شروع درمان، کودک سطح بسیار بالایی از HIV را در خون خود داشته، اما پس از شروع ART در حدود ۹ هفته، این سطح بسیار کاهش یافته است. محققان پس از ۴۰ هفته درمان را متوقف کردند و کودک را تحت مراقبت های بهداشتی نوزادان قرار دادند، و اکنون پس از سالها کودک در سلامت کامل به سر می برد. زمانی که کودک ۹ ساله بود ، پژوهشگران آزمایشاتی برای ارزیابی سلامت ایمنی کودک انجام دادند. دانشمندان یک مخزن ویروس به نسبت کوچک از سلول های ایمنی این کودک را شناسایی کردند، اما به جزء این مورد هیچ عاملی از وجود HIV کشف نکردند.

ترجمه : گروه علم و سلامتی روبینا بازار

    مقاله پیشنهادی : توصیه هایی برای درمان کمر درد