حقایقی در مورد حمله قلبی

حقایقی-در-مورد-حمله-قلبی

حقایقی در مورد حمله قلبی

حقایقی-در-مورد-حمله-قلبی

 

حقایقی در مورد حمله قلبی

حقایقی در مورد حمله قلبی : حمله قلبی در نتیجه لخته خونی که مانع تأمین خون از طرق شریان کرونر به عضله یا عضلات قلب می شود، به وجود می آید.

لخته خونی که منجر به حملات قلبی می گردد معمولاً در محل پارگی تصلب شریان ، پلاک کلسترول در دیواره شریان کرونر به وجود می آید.

شایع ترین حمله قلبی درد قفسه سینه است.

شایع ترین عوارض در حمله قلبی نارسایی قلبی و فیبریلاسیون بطنی (مشکلی در ریتم قلب) می باشد.

از جمله عوامل خطرناک برای تصلب شرایین و حملات قلبی افزایش سطح کلسترول ، افزایش فشار خون، مصرف دخانیات، دیابت، و سابقه خانوادگی حملات قلبی در سنین پایین است.

حملات قلبی با الکتروکاردیوگرام ها و اندازه گیری آنزیم های قلبی در خون تشخیص داده می شود.

باز کردن به موقع عروق کرونر مسدود شده باعث کاهش آسیب قلب می گردد.

بیماران مبتلا به حملات قلبی برای چندین روز برای تشخیص اختلالات ریتم قلب ، تنگی نفس و درد قفسه سینه در بیمارستان بستری می گردند.

کنترل حملات قلبی

حملات قلبی را می توان با آسپرین ، داروهای فشار خون، قطع سیگار ، کاهش وزن، ورزش، کنترل فشار خون و دیابت، رژیم غذایی کم چرب، مصرف مولتی ویتامین با افزایش میزان اسید فولیک، کاهش کلسترول LDL (کلسترول بد) و افزایش کلسترول HDL (کلسترول خوب)  کنترل نمود.

حمله قلبی چیست ؟

حمله قلبی (همچنین به عنوان سکته قلبی یا MI شناخته می شود) باعث آسیب و مرگ عضله قلب و انسداد ناگهانی شریان کرونر که توسط لخته خون ایجاد می گردد. عروق کرونری، رگ های خونی هستند که خون و اکسیژن را برای عضلات قلب تامین می کنند. انسداد شریان کرونر باعث جلوگیری از تامین خون و اکسیژن عضلات قلب می شود و بدین ترتیب به عضله قلب آسیب می رساند. آسیب عضلات قلب باعث درد قفسه سینه ، و احساس فشار در قفسه سینه می گردد.

حمله قلبی همیشه باعث آسیب دائمی به عضله قلب می شود، اما هر چه سریعتر برای درمان اقدام گردد شانس نجات عضله بیشتر می گردد. صدمات حملات قلبی بیشتر متوجه عضله قلب است که بر عمل پمپاژ قلب تاثیرگذار است. اصطلاح مناسب برای این توصیف نارسایی قلبی است.

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی روبینا بازار

اشتراك گذاری نوشته