تاثیر غذا بر سلامتی

تاثیر غذا بر سلامتی

تاثیر غذا بر سلامتی

تاثیر غذا بر سلامتی

تاثیر غذا بر سلامتی

تاثیر غذا بر سلامتی ، غذا در بدن ما چه میکند ؟ ، ارتباط بین غذا و بیماری چیست ؟ و چشم انداز پزشکی کاربردی موضوعات این مقاله علم و سلامتی هستند.

غذایی که میخوریم به بدنمان اطلاعات و مواد مورد نیاز برای کارکرد مناسب  را میدهد . اگر اطلاعات را به درستی دریافت نکنیم ، فرآیند متابولیک ما آسیب میبیند و سلامتی بدنمان کاهش میابد .

اگر بیش از حد بخوریم یا غذایی که دستورالعمل اشتباه به بدنمان میدهد بخوریم ، اضافه وزن پیدا میکنیم ، این ناراحت کننده است و بدن ما را در معرض خطر بیماریهایی مانند آرتریت ( رماتیسم ) ، دیابت و ناراحتی های قلبی قرار می دهد.

به طور خلاصه ، چیزی که میخوریم سلامت ما را در بر میگیرد .در نظر بگیرید با توجه به تعریف پزشکی WEBSTERS : تعامل بین علم و هنر حفظ و پیشگیری ، تسکین یا  درمان بیماری ماست .

غذا به عنوان دارویی برای نگهداری ، پیشگیری و درمان بیماری در بدن ما عمل می کند.

غذا در بدن ما چه میکند ؟

غذا در بدن ما چه میکند ؟

غذا در بدن ما چه میکند ؟

مواد مغذی موجود در غذا سلول ها را در بدن ما برای انجام وظایف لازمشان فعال میکند . این نقل قول از یک کتاب درسی عمومی است که ضروری بودن مواد مغذی در بدن ما را توصیف میکند .

نوترینت ها مواد مغذی موجود در غذا هستند که برای رشد ، توسعه و نگهداری از عملکرد بدن ضروری می باشد. ضروری به این معنی که اگر مواد مغذی وجود نداشته باشد ، جنبه های عملکرد و سلامت انسان کاهش میابد . زمانی که مصرف مواد مغذی به صورت منظم ، نیاز بدن را که به واسطه فعالیت سلولی انجام میشود را برآورده نمیکند ، متابولیسم بدن کاهش و یا حتی متوقف میشود .

به زبان دیگر ، مواد مغذی به بدنمان دستور العمل عملکرد میدهد . به این معنی که غذا را میتوان به چشم یک منبع اطلاعات برای بدن دید .

به این ترتبب فکرکردن به غذا به ما چشم اندازی از مواد مغذی که فراتر از کالری ، غذای خوب و غذای بد هستند را میدهد . این دیدگاه منجر میشود که ما به جای حذف غذا ، روی اضافه کردن آن تمرکز کنیم .

به جای مشاهده غذا به عنوان دشمن ، ما به آن به عنوان راهی برای ایجاد سلامتی و از بین بردن بیماری با کمک کردن به حفظ عملکرد بدن نگاه میکنیم .

ارتباط بین غذا و بیماری چیست ؟

ارتباط بین غذا و بیماری چیست ؟

ارتباط بین غذا و بیماری چیست ؟

به عنوان یک جامعه ما با مشکلات بهداشتی مواجه هستیم به آمار زیر توجه کنید :

  • در میان کشورهای پیشرفته رتبه نهم امید به زندگی متعلق به ایالت متحده است .

  • ما یک نیروی کار داریم که از غیبت و کاهش بهره وری به دلیل مشکلات مزمن سلامتی مانند افسردگی رنج میبرد .

  • ۸۷ درصد هزینه مراقبت های سلامتی برای درمان بیماری های مزمن هستند .

بیشتر تحقیقات حال حاضر باور دارند که این مشکلات تا حدودی مربوط به رژیم غذایی هستند . در حالی که آنها باور داشتند بیماری هایی مانند دیابت نوع ۲ ، چاقی ، ناراحتی های قلبی ، سکته مغزی و سرطان های خاص به علت یک جهش ژنی به وجود می آیند ، در حال حاضر آنها این شرایط را به طور کلی به شبکه اختلال عملکرد بیولوژیکی اختصاص داده اند . غذایی که ما میخوریم عامل مهمی در این اختلال میباشد ، چون رژیمهای غذایی ما دارای کمبود مواد مغذی هستند.

برای جلوگیری از شروع این بیماری ها ، ما احتیاج داریم که بدانیم چگونه مواد مغذی چندگانه در یک رژیم غذایی تعامل میکنند و روی عملکرد بدن انسانها تاثیر میگذارد. پزشکی کاربردی یک روش پویا برای ارزیابی ، پیپشگیری و درمان پیچیده و بیماری های مزمن با استفاده از تغذیه است . این حوزه مراقبت های بهداشتی همچنین تحقیقاتی در مورد نقش تغذیه در سلامت انجام میدهد .

چشم انداز پزشکی کاربردی

چشم انداز پزشکی کاربردی

چشم انداز پزشکی کاربردی

یکی از اجزا پزشکی کاربردی ، تمرکز روی چگونگی تاثیر رژیم غذایی بر سلامتی و عملکرد است . زمانی که متخصصین پزشکی کاربردی ، نقش تغذیه در بیماری های مزمن را بررسی کردند ، به خاطر ارتباط بین چند سیستم مانند، سیستم گوارش ، سیستم ایمنی و سیستم سم زدایی ، نگاهی به آنها انداختند . برای مثال ، به خاطر اینکه ۸۰ درصد از سیستم ایمنی در دستگاه گوارش وجود دارد ، مسائل ایمنی یک شخص میتواند با هضم معیوب در ارتباط باشد .

پزشکی کاربردی معتقد است که بیماری های مزمن تقریبا همیشه قبل از دوره کاهش سلامت در یک یا چند سیستم بدن وجود دارند . بدین ترتیب این متخصصین سعی در شناسایی زود هنگام علائمی که نشان دهنده اختلال در زمینه عملکرد است و احتمالا منجر به بیماری میشود را دارند .

یکی از راه هایی که پزشکی کاربردی درخصوص کاهش سلامتی نشان میدهد ، تامین مواد غذایی مغذی مورد نیاز برای بازگرداندن عملکرد است ، این یک مداخله موثر و غیر تهاجمی برای جلوگیری از پیشرفت بیماری است .

یک مثال برای بیماری های قلبی عروقی

زمانی که یک رویکرد تغذیه را برای سلامتی و بیماری در نظر بگیرید ، این مهم است که بدانید یک بیماری علل متعددی میتواند داشته باشد و یک اختلال اساسی ممکن است موجب بیماری های متعدد شود . بیماری های قلبی عروقی میتواند یک مثال کاملا روشن از این مفهوم میباشد .

محققان نشان داده اند که پیشرفت بیماری های قلبی میتواند به علتهای متعدد باشد . این علل شامل ، مقاومت در مقابل انسولین ، افزایش سطح هموسیستئین ، استرس اکسیداتیو ( اکسید کننده ) ، بالا رفتن کلسترول ، فشار خون ، فلزات سمی ، استرس و التهاب میباشد . هرکدام از این علت ها به نوبه خود میتوانند تغذیه مورد نیاز ما را تحت تاثیر قرار دهد . این موضوع در مورد پیشگیری و درمان این عوامل نیز صادق است .

برای مثال ، مطالعات سال ۲۰۰۷ اهمیت تعادل مواد معدنی و اینکه چگونه کمبود مواد معدنی میتواند به پیشرفت نارسایی قلبی کمک کند را نشان داده است .

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی روبینا بازار

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید