تاثیر غذا بر سلامتی

تاثیر غذا بر سلامتی

تاثیر غذا بر سلامتی

اشتراك گذاری نوشته

تاثیر غذا بر سلامتی

تاثیر غذا بر سلامتی

تاثیر غذا بر سلامتی

تاثیر غذا بر سلامتی ، غذا در بدن ما چه میکند ؟ ، ارتباط بین غذا و بیماری چیست ؟ و چشم انداز پزشکی کاربردی موضوعات این مقاله علم و سلامتی هستند.

غذایی که میخوریم به بدنمان اطلاعات و مواد مورد نیاز برای کارکرد مناسب  را میدهد . اگر اطلاعات را به درستی دریافت نکنیم ، فرآیند متابولیک ما آسیب میبیند و سلامتی بدنمان کاهش میابد .

اگر بیش از حد بخوریم یا غذایی که دستورالعمل اشتباه به بدنمان میدهد بخوریم ، اضافه وزن پیدا میکنیم ، این ناراحت کننده است و بدن ما را در معرض خطر بیماریهایی مانند آرتریت ( رماتیسم ) ، دیابت و ناراحتی های قلبی قرار می دهد.

به طور خلاصه ، چیزی که میخوریم سلامت ما را در بر میگیرد .در نظر بگیرید با توجه به تعریف پزشکی WEBSTERS : تعامل بین علم و هنر حفظ و پیشگیری ، تسکین یا  درمان بیماری ماست .

غذا به عنوان دارویی برای نگهداری ، پیشگیری و درمان بیماری در بدن ما عمل می کند.

غذا در بدن ما چه میکند ؟

غذا در بدن ما چه میکند ؟

غذا در بدن ما چه میکند ؟

مواد مغذی موجود در غذا سلول ها را در بدن ما برای انجام وظایف لازمشان فعال میکند . این نقل قول از یک کتاب درسی عمومی است که ضروری بودن مواد مغذی در بدن ما را توصیف میکند .

نوترینت ها مواد مغذی موجود در غذا هستند که برای رشد ، توسعه و نگهداری از عملکرد بدن ضروری می باشد. ضروری به این معنی که اگر مواد مغذی وجود نداشته باشد ، جنبه های عملکرد و سلامت انسان کاهش میابد . زمانی که مصرف مواد مغذی به صورت منظم ، نیاز بدن را که به واسطه فعالیت سلولی انجام میشود را برآورده نمیکند ، متابولیسم بدن کاهش و یا حتی متوقف میشود .

به زبان دیگر ، مواد مغذی به بدنمان دستور العمل عملکرد میدهد . به این معنی که غذا را میتوان به چشم یک منبع اطلاعات برای بدن دید .

به این ترتبب فکرکردن به غذا به ما چشم اندازی از مواد مغذی که فراتر از کالری ، غذای خوب و غذای بد هستند را میدهد . این دیدگاه منجر میشود که ما به جای حذف غذا ، روی اضافه کردن آن تمرکز کنیم .

به جای مشاهده غذا به عنوان دشمن ، ما به آن به عنوان راهی برای ایجاد سلامتی و از بین بردن بیماری با کمک کردن به حفظ عملکرد بدن نگاه میکنیم .

ارتباط بین غذا و بیماری چیست ؟

ارتباط بین غذا و بیماری چیست ؟

ارتباط بین غذا و بیماری چیست ؟

به عنوان یک جامعه ما با مشکلات بهداشتی مواجه هستیم به آمار زیر توجه کنید :

  • در میان کشورهای پیشرفته رتبه نهم امید به زندگی متعلق به ایالت متحده است .

  • ما یک نیروی کار داریم که از غیبت و کاهش بهره وری به دلیل مشکلات مزمن سلامتی مانند افسردگی رنج میبرد .

  • ۸۷ درصد هزینه مراقبت های سلامتی برای درمان بیماری های مزمن هستند .

بیشتر تحقیقات حال حاضر باور دارند که این مشکلات تا حدودی مربوط به رژیم غذایی هستند . در حالی که آنها باور داشتند بیماری هایی مانند دیابت نوع ۲ ، چاقی ، ناراحتی های قلبی ، سکته مغزی و سرطان های خاص به علت یک جهش ژنی به وجود می آیند ، در حال حاضر آنها این شرایط را به طور کلی به شبکه اختلال عملکرد بیولوژیکی اختصاص داده اند . غذایی که ما میخوریم عامل مهمی در این اختلال میباشد ، چون رژیمهای غذایی ما دارای کمبود مواد مغذی هستند.

برای جلوگیری از شروع این بیماری ها ، ما احتیاج داریم که بدانیم چگونه مواد مغذی چندگانه در یک رژیم غذایی تعامل میکنند و روی عملکرد بدن انسانها تاثیر میگذارد. پزشکی کاربردی یک روش پویا برای ارزیابی ، پیپشگیری و درمان پیچیده و بیماری های مزمن با استفاده از تغذیه است . این حوزه مراقبت های بهداشتی همچنین تحقیقاتی در مورد نقش تغذیه در سلامت انجام میدهد .

چشم انداز پزشکی کاربردی

تاثیر غذا بر سلامتی

تاثیر غذا بر سلامتی

یکی از اجزا پزشکی کاربردی ، تمرکز روی چگونگی تاثیر رژیم غذایی بر سلامتی و عملکرد است . زمانی که متخصصین پزشکی کاربردی ، نقش تغذیه در بیماری های مزمن را بررسی کردند ، به خاطر ارتباط بین چند سیستم مانند، سیستم گوارش ، سیستم ایمنی و سیستم سم زدایی ، نگاهی به آنها انداختند . برای مثال ، به خاطر اینکه ۸۰ درصد از سیستم ایمنی در دستگاه گوارش وجود دارد ، مسائل ایمنی یک شخص میتواند با هضم معیوب در ارتباط باشد .

پزشکی کاربردی معتقد است که بیماری های مزمن تقریبا همیشه قبل از دوره کاهش سلامت در یک یا چند سیستم بدن وجود دارند . بدین ترتیب این متخصصین سعی در شناسایی زود هنگام علائمی که نشان دهنده اختلال در زمینه عملکرد است و احتمالا منجر به بیماری میشود را دارند .

یکی از راه هایی که پزشکی کاربردی درخصوص کاهش سلامتی نشان میدهد ، تامین مواد غذایی مغذی مورد نیاز برای بازگرداندن عملکرد است ، این یک مداخله موثر و غیر تهاجمی برای جلوگیری از پیشرفت بیماری است .

یک مثال برای بیماری های قلبی عروقی

زمانی که یک رویکرد تغذیه را برای سلامتی و بیماری در نظر بگیرید ، این مهم است که بدانید یک بیماری علل متعددی میتواند داشته باشد و یک اختلال اساسی ممکن است موجب بیماری های متعدد شود . بیماری های قلبی عروقی میتواند یک مثال کاملا روشن از این مفهوم میباشد .

محققان نشان داده اند که پیشرفت بیماری های قلبی میتواند به علتهای متعدد باشد . این علل شامل ، مقاومت در مقابل انسولین ، افزایش سطح هموسیستئین ، استرس اکسیداتیو ( اکسید کننده ) ، بالا رفتن کلسترول ، فشار خون ، فلزات سمی ، استرس و التهاب میباشد . هرکدام از این علت ها به نوبه خود میتوانند تغذیه مورد نیاز ما را تحت تاثیر قرار دهد . این موضوع در مورد پیشگیری و درمان این عوامل نیز صادق است .

برای مثال ، مطالعات سال ۲۰۰۷ اهمیت تعادل مواد معدنی و اینکه چگونه کمبود مواد معدنی میتواند به پیشرفت نارسایی قلبی کمک کند را نشان داده است .

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی روبینا بازار