تاثیر دیابت بارداری بر کودک

تاثیر-دیابت-بارداری-بر-کودک

اشتراك گذاری نوشته

تاثیر دیابت بارداری بر کودک

تاثیر-دیابت-بارداری-بر-کودک

 

 

تاثیر دیابت بارداری بر کودک

تاثیر دیابت بارداری بر کودک : دیابت بارداری در اوخر دوران بارداری و هنگامی که بدن کودک شکل گرفته است. و این در حالی است که کودک در حال رشد است. به همین دلیل، دیابت بارداری به انواع تولد های ناقص که معمولاً در مادرانی که دیابت را قبل از حاملگی داشته اند، منجر نمی گردد.

با این حال دیابت بارداری درمان نشده یا کنترل نشده می تواند به کودک صدمه بزند. هنگام ابتلا به دیابت بارداری، لوزالمعده بیشتر از حد معمول انسولین تولید می کند. امّا انسولین پایین تر از سطح قند خون مادر نیست. اگر چه انسولین از جفت عبور نمی کند اما وظیفه تأمین انرژی را گلوکُز و دیگر مواد مغذی انجام می دهند. گلوکُز خون بالا که وارد بدن جنین می شود که باعث می شود سطح گلوکُز خون کودک بالا برود. که خود به خود برای رهایی از این سطح خون بالا، لوزالمعده کودک انسولین اضافی تولید می کند. از آنجا که کودک در حال گرفتن انرژی بیشتر از آن چیزی است که به رشد و نمو احتیاج دارد، لذا این انرژی اضافی به صورت چربی ذخیره می شود.

این رُخ داد منجر به ماروزومی یا چربی کودک می شود. سلامت کودکانی که با ماکروزومی مواجه می شوند، در خطر است. از آنجا که لوزالمعده کودک انسولین اضافی تولید می کند، ممکن است سطح قند خون کودک در هنگام تولد بسیار پائین بیاید و وی را در معرض خطر مشکلات تنفسی قرار دهد.