برنامه رژیم غذایی برای چاقی

برنامه رژیم غذایی برای چاقی

برنامه رژیم غذایی برای چاقی

اشتراك گذاری نوشته

برنامه رژیم غذایی برای چاقی

برنامه رژیم غذایی برای چاقی

برنامه رژیم غذایی برای چاقی

برنامه رژیم غذایی برای چاقی ، انتخاب غذا برای کاهش وزن و برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن موضوعات این مقاله علم و سلامتی است.

به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری یا  CDC یک سوم بزرگسالان ایالت متحده چاق هستند .در حالی که بیشتر روش های تهاجمی مثل بای پس معده ، محبوبیت کسب کرده اند ، اولین گام در درمان چاقی ورزش و رژیم غذایی است . با اینکه بیشتر کسانی که برنامه کاهش وزن را شروع میکنند و در تغییر زندگیشان جدی هستند ، اما به سادگی به خاطر ضعفشان شکست خواهند خورد .

کالری ها

برنامه رژیم غذایی برای چاقی

برنامه رژیم غذایی برای چاقی

کالری یک واحد اندازه گیری است که برای اندازه گیری مقدار انرژی موجود در غذا استفاده میشود .

کالری ها سوخت بدن ما هستند . زمانی که شما بیشتر از نیاز بدنتان میخورید ، آن انرژی به صورت چاقی در بدن ذخیره میشود .طبق تحقیقات مرکز کنترل بیماری ، کلید کم کردن وزن ، مصرف  کالری کمتر از آن چیزی است که میسوزانید . به همین خاطر رژیمی ها به کم کردن کالری مصرفی شان میپردازند .

ورزش و کاهش وزن

ورزش و کاهش وزن

ورزش و کاهش وزن

در حالی که توجه به کم کردن کالری در کاهش وزن بسیار مهم است ، این موضوع  به همان اندازه مهم است که فعالیتتان را به خوبی بالا نگه دارید. به گزارش مرکز کنترل بیماری ،  ورزش کردن نه فقط به سوزاندن کالری کمک میکند ، بلکه سلامت قلبی عروقی ، قدرت و رفاه عاطفی را نیز بهبود میبخشد. اگر میخواهید یک برنامه ورزشی را برای اولین بار یا بعد از یک مدت طولانی شروع کنید ، قدم زدن بهترین گزینه است . دویدن و پیاده روی میتواند برای استخوانها و مفاصل تنش زا باشد ، مخصوصا برای چاق ها .

یک قدم زدن ۳۰ دقیقه ای چهار یا ۵ بار در هر هفته مقدمه ای عالی برای ورزش کردن است . به گزارش انجمن قلب امریکا اگر نمیتوانید ۳۰ دقیقه در روز راه بروید ، حتی ۳ تا ۱۰ دقیقه راه رفتن در هر روز برای سلامتی مفید خواهد بود .

انتخاب غذا برای کاهش وزن

انتخاب غذا برای کاهش وزن

انتخاب غذا برای کاهش وزن

کلید یک برنامه غذایی برای کاهش وزن ، کم کردن کالری است در حالی که از غذا لذت میبرید. به معنای واقعی کلمه صد ها رژیم در بازار با ترفندهای مختلف وجود دارد ،کارشناسان معتقدند یک رژیم غذایی سالم رژیمی با چربی ، سدیم و افزودنی های شیرین کم است . گوشتهای کم چربی مثل استیک فلانک ، مرغ ، بوقلمون و ماهی میتوانند جایگزینی برای گوشت های پرچرب قرمز باشند . نان جو و پاستا بهترین انتخاب به جای تولیدات آرد سفید هستند. روغن های سالم مانند زیتون و کانولا میتوانند جای کره و مارگارین را بگیرند.

پروتئین ها

کنترل مصرف پروتئین یک عامل ضروری در کم کردن وزن است که برای خیلی ها دشوار است. با توجه به سرشماری چاقی در آگوست ۲۰۰۷ ، مدیریت غذا و دارو یا FDA ، تعداد وعده های غذایی را مشخص کرده است. این مهم است که اطلاعات روی غذاها را بخوانیم و به تعداد وعده های غذا توجه کنیم.  

برای مثال :

خوردن همه یک قوطی سوپ کار راحتیست ، اما اگر به گزینه “مصرف در هر وعده ” روی لیبل نگاه کنید ، معمولا نوشته شده در ۲ یا ۲.۵ وعده مصرف شود .

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن

بیشتر کسانی که در رژیمشان موفق بوده اند برای کاهش وزن به گیاه خواری رو آورده اند . به جای حذف وعده های غذایی ، موثرترین روش پخش کردن کالری در ۵ وعده غذایی در روز است . با توجه به موضوع مجله انجمن تغذیه امریکا در نوامبر سال ۲۰۱۱ ، سه وعده غذایی کوچک با دو عدد اسنک سالم میتواند نرمال باشد . بیشتر خوردن غالبا به کنترل گرسنگی کمک میکند اما خطر پرخوری را افزایش میدهد .

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن – صبحانه

برای صبحانه ، سه عدد سفیده تخم مرغ با نان جو تست شده ، یک موز ، و قهوه ، یک سیب و یک بطری آب بین صبحانه و نهار مقدار زیادی پروتئین و کربوهیدرات را به صورت انرژی به شما می دهد.

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن – نهار

مرغ کباب شده کم چرب روی یک سالاد ، یک بسته ی پروتئین و یک ناهار کم چرب است . چای سرد بدون قند همراه با لیمو میتواند یک نوشیدنی عالی کم کالری باشد. بین ناهار و شام ، ماست بدون شکر و یک بطری دیگر آب از افت انرژی که معمولا حدود ساعت ۳ احساس میشود جلوگیری میکند .

برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن – شام

برای شام و پر کردن آخرین وعده غذایی ، ۲۳۰ گرم ماهی سالمون و مخلوط سبزیجات و برنج قهوه ای میتواند طعم عالی داشته باشد. چای سرد نعناع شما را سر حال میکند و با خواب تداخل ندارد .

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی روبینا بازار