انتخاب درست در خرید کاندوم

انتخاب درست در خرید کاندوم

انتخاب درست در خرید کاندوم

انتخاب درست در خرید کاندوم

برای خرید کاندوم و انتخاب درست در خرید کاندوم باید به بسیاری از موارد دقت نمود. کاندوم لاتکس ، کاندوم پلی اورتان ، کاندوم پوست بره و کاندوم های نوظهور مانند کاندوم های طعم دار همگی مزایا و معایب خاص خود را دارند.

استفاده از کاندوم مردانه در اشکال ، سبک ها، طول ها، عرض ها و نقاط قوت مختلف وجود دارد.

 

انواع کاندوم 

کاندوم لاتکس: نوع لاستیکی ؛ شایع ترین نوع کاندوم و جلوگیری از بارداری و بیماریهای مقاربتی  است.

کاندوم پلی اورتان: نوع پلاستیکی؛ مناسب برای کسانی که به کاندوم لاتکس حساسیت دارند. البته نه به کشش پذیری آن بلکه به جهت لغزش کاندوم .

کاندوم پوست بره : مناسب برای جلوگیری از بارداری، اما نه بیماریهای مقاربتی – منافذ موجود در این کاندوم از عبور باکتریها و ویروس ها ممانعت به عمل نمی آورد.

کاندوم بدون لاتکس : یک کاندوم غیر لاتکس از لاستیک طبیعی ساخته شده است. این کاندوم توسط سازمان غذا و دارو در آمریکا  FDA برای پیشگیری از بارداری و پیشگیری از STD مورد تایید قرار گرفته است.  استفاده از کاندوم بدون لاتکس در حال افزایش است.

کاندوم طعم دار : این کاندوم ها علاوه بر اینکه در انواع کاندوم وجود دارند ، در کاندوم های نوظهور نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

 

انتخاب کاندوم

در هنگام انتخاب کاندوم به چه مواردی باید دقت کرد :

  • لیبل یا برچسب کاندوم

 

قبل از خرید کاندوم به لیبل های کاندوم دقت کنید . اطمینان حاصل کنید که برچسب شامل موارد زیر است :

  • تائیدیه سازمان غذا و دارو

 

  • ایزوهای مرتبط با محصولات پزشکی و کیفیت

 

  • علامت استاندارد

 

  • قبل از خرید مطمئن شوید که بسته بندی کاندوم در وضعیت سالم قرار دارد.

 

نکته بسیار مهم در انتخاب درست خرید کاندوم

در هنگام خرید انواع کاندوم حتما به تاریخ انقضاء آن دقت نمایید. این تاریخ در هر بسته بندی کاندوم وجود دارد. ♦ اگر تاریخ انقضاء کاندوم گذشته باشد ، احتمال پاره شدن ، انتقال بیماری و بارداری بسیار بالا خواهد بود. ♦ همچنین هر بسته کاندوم شامل یک برگه کوچک توضیحی در مورد نحوه استفاده از کاندوم است. توجه به نکات این برگه اثربخشی کاندوم را به بالاترین حد ممکن می رساند.

استحکام کاندوم

تمامی کاندوم های دارای سطحی یکپارچه و مستحکم هستند. استحکام کاندوم به نوع کاندوم بستگی دارد اصولاً خرید کاندوم بسیار نازک دارای استحکام کمتری است. اما تا زمانی که دارای تاریخ انقضاء باشند و مورد تائید سازمان غذا و دارو همگی اثربخشی لازم را خواهند داشت.

لغزندگی کاندوم

کاندوم می تواند “مرطوب” (با لوبریکنت) یا خشک (فاقد لوبریکانت) مورد استفاده قرار گیرند. لوبریکانت یا روغنی بودن کاندوم می تواند به جلوگیری از فرسایش و شکستگی کاندوم کمک کند.  بسیاری از افراد استفاده از کاندوم با روان کننده را ترجیح دهند، زیرا معتقدند لذت جنسی را افزایش می دهد. در نظر داشته باشید، فقط لوبریکنت مبتنی بر آب را استفاده کنید. بعضی از کاندوم ها با نونوکسیل ۹ ( روغن اسپرم کش ضد ویروس ) روانکاری می شوند . خرید این کاندوم ها ممکن است نسبت به جای زخم حساسیت ایجاد کنند.

شکل کاندوم

اشکال بسیاری از کاندوم وجود دارد. کاندومها به صورت منظم در یک راستا و دارای کلاهک مشابه هستند. تفاوت در شکل طراحی بری کاندوم ها با توجه به تنظیمات شخصی مختلف و افزایش لذت بردن است. کاندوم همچنین می تواند اشکال مختلفی از جمله نوک مخزنی، نوک ساده، نوک مارپیچی و نوک بیش از اندازه بزرگ باشند.

اندازه کاندوم

 طول استاندارد برای خرید کاندوم وجود ندارد، اما آنهایی که از لاستیک لاتکس ساخته شده اند، باید به اندازه طول آلت تناسلی مرد هماهنگ باشند. عرض کاندوم می تواند در حدود ۱.۵ سانتی متر از کوچکترین و بزرگترین کاندوم تفاوت داشته باشد. کاندومی که بیش از حد کوچک و تنگ است ممکن است پاره شود. و کاندومی که بیش از حد بزرگ است، بیشتر احتمال لغزش دارد. ممکن است مجبور شوید برای پیدا کردن انتخاب کاندوم مناسب معمولاً افراد از تجربیات شخصی خود کمک می گیرند. کاندوم های کوچکتر و تنگ تر به طور معمول ترجیح داده می شوند. ممکن است کاندومهای بزرگتری با برچسب XL، XXL یا بیش از حد بزرگ موجود باشد.

بافت کاندوم

کاندومها همچنین با بافت های مختلف، مانند دنده ای ، صاف، و یا ترکیبی از هر دو موجود است. موقعیت دنده ها و / یا صافی ها برای به حداکثر رساندن لذت جنسی طراحی شده است.

کاندوم های نوظهور

اینها کاندوم های ویژه ای هستند که معمولا برای سرگرمی و بازی جنسی مورد استفاده قرار می گیرند، و معمولا هیچ گونه حفاظتی در برابر بیماریهای مقاربتی یا حاملگی ارائه نمی دهند. این کاندوم ها با برچسب “فقط برای استفاده متفاوت و جدید.” شناسایی می شوند.  کاندوم های نوظهور در تمام رنگ های مختلف (حتی در چند رنگ!) و طعم دار ارائه می شوند. به طور کلی، کاندوم های طعم دار برای رابطه جنسی دهانی است . کاندوم های طعم دار برای مقاربت جنسی کمتر استفاده می شوند. با این حال، تمام کاندوم های جدید عملکرد و اثربخشی یکسان ندارند. برخی از کاندوم های رنگی، طعم دار به عنوان یک ابزار ضد بارداری استفاده می شوند. اطمینان حاصل کنید که در هنگام خرید کاندوم های جدید، موارد مورد نیاز شما پوشش داده شوند. حتما برچسب  کاندوم را بخوانید!

منبع : verywellhealth

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی روبینا بازار

اشتراك گذاری نوشته


تخفیف ویژه کاندوم 3 تایی و 12 تایی (کد تخفیف festival98) / تخفیف ویژه ماسک سه لایه (کد تخفیف face98)