گرفتن نمونه خون با سرنگ هیپودرمیک

گرفتن نمونه خون با سرنگ هیپودرمیک

گرفتن نمونه خون با سرنگ هیپودرمیک

گرفتن نمونه خون با سرنگ هایپودرمیک

گرفتن نمونه خون با سرنگ هایپودرمیک

گرفتن نمونه خون با سرنگ هیپودرمیک

اخیرا فناوری تزریق مواد مخدر به بدن پیشرفت کرده است . سرنگ های هیپودرمیک ( سرنگهای زیر پوستی) شامل یک سوزن توخالی متصل به سرنگ است . آنها پوست را سوراخ کرده و مواد را به جریان خون وارد میکنند . همچنین برای خارج کردن مایعاتی مانند خون از بدن نیز استفاده میشوند .

در دهه 1850 ، جراح دامپزشک فرانسوی چارل گابریل و پزشک اسکاتلندی الکساندر وود یک سرنگ تولید کردند . این سوزن تو خالی برای سوراخ کردن پوست به اندازه کافی خوب بود . مخزن سرنگ در ابتدا از فلز ساخته شده اما از سال 1866 از شیشه ساخته شد .این کار پزشکان را قادر میکند که ببینند چه مقدار از دارو در مخزن باقی مانده است .

در اواخر دهه 1800 ، سرنگ های زیر پوستی به طور گسترده در دسترس بودند ، هر چند داروهای تزریقی کمتری ( کمتر از 2% از داروها در سال 1905) وجود داشت . انسولین در سال 1921 کشف شد . این دارو باید در جریان خون تزریق میشد ، پس بازار جدیدی برای تولید کنندگان سرنگ های هیپودرمیک و داروها به وجود آمد .

سرنگ های هیپودرمیک استریل شد و تا زمان توسعه سرنگهای یکبار مصرف استفاده شدند . در سال 1956 ، داروساز نیوزلندی کالین مرداک سرنگ پلاستیکی یکبار مصرف را اختراع کرد . استفاده از سرنگ های یکبار مصرف از بیماریهایی مانند ایدز در استفاده دوباره از سرنگ ها جلوگیری کرد .

سرنگ های هیپودرمیک از زمان اختراعشان با تزریق مواد مخدر در ارتباط هستند . الکساندر وود و همسرش بعد از آزمایش داروهای مسکن برای بیماری نورولوژی معتاد به تزریق مورفین شدند .

تهیه و تنظیم : گروه علم و سلامتی روبینا بازار

اشتراك گذاری نوشته

پاسخ دهید