خدمات

روبینا-بازار-تجهیزات-پزشکی-خدمات

روبینا بازار علاوه بر فعالیت در حوزه سلامت، متخصص در ارائه خدمات در سایر حوزه های بازاریابی و فروش و خدمات مدیریتی است. این توانایی روبینا بازار نتیجه بکارگیری افراد توانمند در دپارتمان های مختلف است.

مشاوره

در دنیای امروزی شاهد رشد روز افزون ورود مدیران با تحصیلات آکادمیک هستیم، امّا این تحصیلات تنها در یک حوزه بوده و عمدتاً جنبه تئوریک دارد. آنچه سازمان های کنونی در بازار رقابتی بدان نیاز دارند اجرای فرآیندها در فضای واقعی بازار است. همچنان که افراد در زندگی فردی به مشاوره و کمک نیاز دارند در زندگی سازمانی نیز این امر اجتناب ناپذیر بوده و لازمه موفقیت سازمان است. نظر به اینکه گزینش و استخدام نیروهای متخصص برای سازمانها بسیار هزینه بر می باشد و نیاز به این افراد مقطعی و کوتاه مدت است، لذا مشاوره های برون سازمانی می تواند با هزینه کم و بازخورد در کوتاه ترین زمان اتفاق بیفتد. در این راستا روبینا بازار با بهره گیری از سرمایه متخصص اقدام به ارائه مشاوره های سازمانی در حوزه های مختلف سازمانی نموده است.

 

مشاوره برند سازی و توسعه استراتژی ها

روبینا بازار تجهیزات پزشکی مشاوره برندسازی

برند سازی، فعالیتی است که در آن تصویری از برند در قلب و ذهن مشتری ایجاد می شود. در فرآیند برند سازی سعی بر آن است که بر ادراک افراد تأثیر گذاشته و با استفاده از نام، نماد و یا لوگو هویت برند را در خاطره ها تثبیت کنند. متأسفانه آنچه که در این حوزه توسط شرکت ها در ایران صورت می پذیرد تنها براساس تصور از برند به صورت یک نام تجاری می باشد و تنها راه کار را تبلیغات صرف می پندارند. در صورتیکه هر آنچه که پیامی را به سمت بازار منتقل می کند می تواند در این بخش یاری رسان و پرثمر باشد.

تیم بازاریابی شرکت روبینا بازار با استفاده از ابزارهای مختلف ارتباطات یکپارچه بازاریابی سعی می کند هم خصوصیات ملموس و هم نا ملموس برند را در جهت پیشبرد فعالیت های شرکت به طور همزمان به کار گرفته و با یک برنامه ریزی جامع به آنچه هدف گذاری سازمانی است،  دست یابد.

همزمان با این شیوه عمل توسعه استراتژی های محوری شرکت نیز مورد توجه قرار می گیرد، تا به معنای واقعی کلمه به آنچه هدف غائی هر شرکت، یعنی سودآوری، است نزدیکتر گردد.

 

مشاوره بازاریابی بر اساس ماتریس آنسوف

روبینا بازار تجهیزات پزشکی مشاوره بازاریابی

ماتریس آنسوف ابزار برنامه ریزی استراتژیک بازاریابی است که استراتژی بازاریابی شرکت را با جهت دهی استراتژی کلی شرکت پیوند داده و در یک ماتریس 4 بخشی به عنوان استراتژی های رشد نشان می دهد.

ماتریس آنسوف ، توسط ایگور آنسوف ، به منظور طبقه بندی و تشریح استراتژی های مختلف رشد برای یک کسب و کار طراحی شد. این ماتریس به وسیله شرکتهایی که هدفشان رشد در بازار است به کار گرفته می شود. این ابزار ، بازارها و محصولات یک شرکت را به منظور تسهیل در تصمیم گیری توامان در نظر می گیرد. ماتریس آنسوف چهار استراتژی جهت دستیابی به اهداف پیشنهاد می کند :

–         نفوذ در بازار

–         توسعه بازار

–         توسعه محصول

–         متنوع سازی

تیم بازاریابی روبینا هم به منظور توسعه فعالیت ها استراتژیک خود و هم به جهت مشاوره های برون سازمانی از این ابزار به عنوان چارچوبی مفید و قابل فهم استفاده می نماید. از جمله موارد بکارگیری این ابزار توسط شرکت روبینا بازار را می توان به عناوین زیر اشاره نمود:

–         استفاده از خط مشی توسعه بازار به منظور افزایش فروش محصولات برند piccol.

–         استفاده از خط مشی نفوذ در بازار به منظور افزایش سهم بازار محصولات وارداتی با برند wecare.

 

 

مشاوره تبلیغات و شیوه ترفیعاتی

روبینا بازار تجهیزات پزشکی مشاوره تبلیغات

ما معتقدیم تبلیغات غیر هدفمند هزینه زاست. آنچه که می تواند در افزایش فروش به شرکت ها کمک کند، علاوه بر تبلیغات هدفمند، شیوه های ترفیعاتی منظم است. در عصر رقابتی کنونی دیگر ترفیعات حجمی، 2 تا بخر یکی ببر، قادر به ارائه یک مزیت رقابتی پایدار در بازار نمی باشد. آنچه امروز می تواند در این فضای پُر جنب و جوش کسب و کارها به کمک آید یک برنامه زمانبندی شده ترفیعاتی در کنار استفاده صحیح از ابزارهای تبلیغاتی است.

 

تیم بازاریابی خانواده روبینا بازار معتقد است در کنار بازاریابی سنتی، بایستی بازاریابی مدرن را بکار بست تا بتوان فروش پایدار در تمام زمان ها بدست آورد. استفاده از یک برنامه و سناریوی تبلیغاتی مفید در کنار نیروهای حرفه ای خود عاملی برای باقی ماندن در فضای فعلی بازار است.

 

 

مشاوره فروش و توزیع مویرگی

روبینا بازار تجهیزات پزشکی مشاوره فروش

آنچه در حال حاضر  برای بسیاری از سازمان ها به عنوان یک معضل شناخته شده و گریبان بسیاری از آنها را گرفته، فقدان مدیریت فروش علمی است. در بسیاری از موارد با مدیرانی برخورد می کنیم که تنها نامی از یک فرآیند را شنیده اند اما در عمل قادر به پیاده سازی آن نمی باشند.

وجود یک سیستم مدیریت فروش توانمند در یک سازمان می تواند به اندازه وجود افراد حرفه ای در بخش فروش سازمان مفید باشد. سیستم مدیریت فروش روبینا براساس جدیدترین شیوه ها و به صورت کاملاً علمی صورت می پذیرد. در سیستم مدیریت فروش روبینا کلیه گام ها به صورت کاملاً حرفه ای آنالیز و نتایج در جهت بهبود فعالیت ها بکار گرفته می شود. از جمله سیستم های مورد استفاده در راستای حفظ نظم در فروش می توان برنامه فروش پایدار (SSP) را نام برد، که تطبیق هدف گذاری منطقه ای با هدفگ ذاری فردی علاوه بر حفظ پتانسیل فروش مناطق به افزایش پایدار فروش نیز کمک می نماید.

سالها تجربه در حوزه توزیع و فروش مویرگی اکنون خانواده روبینا بازار را قادر به ارائه خدمات در این حوزه نیز ساخته است. مشاوره کلیه فرآیندها در این حوزه به صورت کاملاً علمی و با ارائه راهکارهای سیستمی  صورت می پذیرد.

آموزش

خانواده روبینا بازار همگام با سایر فعالیت ها، در بخش آموزش منابع انسانی نیز فعال بوده و معتقد به فرهنگ سازی و افزایش بهره وری از طریق آموزش در تمام سطوح مدیریتی سازمان است. آموزش در روبینا بازار تنها در سطح خرد سازمانی نبوده بلکه یک فرآیند فراگیر تا سطوح عالی می باشد.

کلیه آموزش ها در خانواده روبینا بازار بر پایه این اعتقاد صورت پذیرفته و در تمام آموزش ها برگزاری کلاس، ارائه جزوات آموزشی و گواهینامه دوره در دستور کار بوده و به منظور ارزیابی میزان یادگیری نیروی انسانی نیز آزمون مرتبط با دوره آموزشی برگزار می گردد. اجرای فرآیند های آموزشی  تنها مختص به مجموعه روبینا بازار نبوده بلکه به عنوان یکی از فعالیت های این مجموعه به سایر سازمان ها و شرکت ها نیز ارائه می گردد.

 

آموزش تیم های فروش و بازار یابی

روبینا بازار تجهیزات پزشکی آموزش تیم های بازاریابی و فروش

روبینا بازار به منظور اراءه آموزش های سازمانی .جزواتی ترکیبی که شامل مطالب علمی و عملی است را متناسب با نوع فعالیت و صنعت مرتبط در اختیار سازمان قرار می دهد. بر همگان مشخص شده که آنچه اعم از جزوه و یا کتاب در ارتباط با آموزش سازمانی وجود دارد، حاوی مطالب عمدتاً تئوریک و فاقد بار عملی می باشد. روبینا بازار به منظور پوشش این کمبود قبل از ارائه هر نوع آموزشی، با مطالعه و بررسی سازمان مربوطه اقدام به آماده سازی و پیاده سازی فرآیند های آموشی می کند. از آنجا که فروش و بازاریابی دو بخش حساس و درآمدزا در هر سازمانی می باشد، لذا عمده تمرکز این آموزش ها در خصوص فرآیندهای مربوط به این بخش ها می باشد. از جمله جزوات آموزشی آماده شده در این قسمت می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

–        مدیریت فروش حرفه ای

–        مدیریت فروش مقدماتی

–        سرپرستی فروش

–        فروش تلفنی 1 و 2

–       چگونگی استفاده اثربخش از تلفن و صرفه جویی در وقت

 

آموزش رفتار سازمانی

روبینا بازار تجهیزات پزشکی آموزش رفتار سازمانی

در دنیای کسب و کار امروزی.دیگر پول و ماشین آلات وساختمان و…سرمایه نیست.بلکه نیروی انسانی سرمایه اصلی کسب و کارها می باشد سودآوری هر سازمان در گرو فعالیت های نیروی انسانی آن سازمان است . امّا آنچه کمتر در این فرآیند نادیده گرفته می شود بحث رفتار سازمانی و روابط انسانی است. خانواده روبینا بازار در راستای اهمیت این مورد اقدام به آموزش دوره های رفتار سازمانی و فردی نموده و آماده اجرای کلیه این فرآیندها در سایر سازمان های متقاضی است. از جمله این دوره های آموزشی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

–        مهارتهای ارتباطی

–        شخصیت

–        خطا ها در رفتار فردی

–        اختلالات اضطرابی

پیاده سازی

روبینا-بازار-تجهیزات-پزشکی-پیاده-سازی

موفقیت هر سیستم مدیریتی در گرو طراحی متناسب و پیاده سازی مناسب می باشد. آنچه می تواند هر کسب و کاری را در جهت نیل به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت نیل دهد، نه تنها سرمایه انسانی که سیستم های متناسب با آن کسب و کار نیز هست. خانواده روبینا بازار علاوه بر مشاوره و آموزش در حوزه طراحی و پیاده سازی سیستم های مدیریتی با کلیه سازما نها آماده همکاری می باشد.

  طراحی و پیاده سازی سیستم های یکپارچه بازاریابی و فروش

روبینا بازار تجهیزات پزشکی طراحی سیستم های یکپارچه

بسیار بدیهی است که هدف نهایی هر کسب و کاری سود است.دستیابی به این هدف تنها از راه تمرکز بر یک بخش سازمان میسّر نخواهد بود. امروزه برای نائل شدن به این هدف بایستی کلیه سیستم های درگیر در این امر با یک برنامه مشخص و دارای هدف فعالیت نمایند. به این منظور کلیه فرآیندهای از تولید محصول تا خدمات پس از فروش آن باید در یک مسیر و با یک برنامه واحد حر کت کنند. در این راستا شرکت روبینا بازار با ارائه برنامه های عملی به منظور یکپارچه سازی فعالیت های بازاریابی اقدام به طراحی و پیاده سازی این سیستم ، نه تنها در مجموعه خود، در سایر شرکت ها نیز می نماید. از جمله این اقدامات طراحی نرم افزار جامعی است که تمامی این اقدامات در آن لحاظ شده و در حال حاضر در شرکت روبینا بازار بکار گرفته می شود.

 

طراحی و پیاده سازی استراتژی های برند سازی

روبینا بازار تجهیزات پزشکی استراتژی های برند سازی

ای. جی. لفلی، مدیر عامل P&G، می گوید: «ما به سرمایه گذاری بر روی نقاط قوت اصلی مان ادامه می دهیم. اول اینکه نسبت به درک و شناخت مصرف کننده هرگز خست به خرج نمی دهیم. نکته ی دوم ابتکار است … و سومی برند سازی. ما پیام های بیشتری را به مصرف کنندگانمان انتقال می دهیم». آری آنچه امروزه سازمان ها را در یک دوراهی قرار داده تردید در سرمایه گذاری در حوزه برند سازی است. عده ای برند سازی را فقط تبلیغ می دانند و هزینه ای هنگفتی انجام می دهند و عده ای هم در گوشه از بازار سکوت اختیار کرده اند. روبینا بازار معتقد است برند سازی یک فعالیت پایان ناپذیر در چرخه عمر هر سازمانی است، لذا در این راستا به برنامه ریزی و اجرای استراتژیهای ویژه برای هر یک از برند های خود اقدام نموده است. ما مشتاقیم این تجربه خود را در اختیار سایرین قرار دهیم، بدیهی است در راستای همکاری با هر سازمانی بسته به نوع تقاضا طراحی، پیاده سازی و یا هر دو مورد توسط روبینا بازار صورت خواهد پذیرفت.

 

طراحی و پیاده سازی کمپین های تبلیغاتی

روبینا بازار تجهیزات پزشکی کمپین های تبلیغاتی

بسیاری از شرکت ها در اجرای برنامه های تبلیغاتی خود دچار سردرگمی می شوند. این شرکت ها اغلب به دلیل نداشتن یک برنامه تبلیغاتی متناسب با حوزه و فعالیت خود نمی توانند مسیری مشخص را برای رسیدن به هدف خود مدنظر قرار دهند. مدیران این شرکت ها اغلب به این موضوع می اندیشند که کدام چگونه بازخورد تبلیغات خود را دریافت نمایند. روبینا بازار با بکارگیری کمپین ها و سناریوهای خاص تبلیغاتی خود که در ابتدا هر سال کاری برنامه ریزی می گردد، اکنون قادر به ارائه انواع کمک های مشاوره،طراحی و پیاده سازی در این حوزه به سایر سازمان ها می باشد.

پیاده سازی

روبینا-بازار-تجهیزات-پزشکی-پشتیبانی-1

اجرای هر فرآیندی اعم از درون سازمانی یا برون سازمانی در خانواده روبینا بازار با حمایت و پشتیبانی همراه است. فرآیند خدمت رسانی به سایر سازمان ها پس از ارائه با پشتیبانی و حمایت مستمر تیم های روبینا بازار توأم خواهد بود. این پشتیبانی بر اساس نوع خدمات و همچنین خواست طرف مقابل متفاوت است.پشتیبانی و حمایت در هر سه حوزه خدماتی روبینا بازار –  مشاوره، آموزش و پیاده سازی سیستم ها-  در راستای عمل به  تعهد اخلاقی مجموعه روبینا بازار می باشد.